Новомиргород. Златопіль

В Новомиргород не ведуть нормальні дороги, але скільки чудового старий Златопіль хотів би вам показати! Як же шкода. і який позор Укравтодору.

Але якщо ви наважилися їхати до Новомиргорода від Александрівки, то вартує заїхати спочатку в Кримки (цегляна церква) та Розумовку (мурована гарна церква-усипальня родини Раєвськиї)

Златопільська гімназія

Законом України від 23 вересня 2008 року № 574-УІ затверджена в Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, як «Будівля гімназії». Знаходиться за адресою вул. Луначарського, 20

Гімназія з графічного документа: Здание Златопольской гимназии (Киевский учебный округ): фасад: рисунок. Джерело зображення: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного

Церква святителя Миколая

Нова мурована церква була зведена на кошти генерал-майора Висоцького Миколи Петровича 1809 року. У Златополі була його резиденція. На території церкви він був й похований, надгробок його не зберігся.

За радянські часи тут було влаштовано краєзнавчий музей. А дзвіниця була знищена.

Головний вхід прикрашають колони на високому цоколі.

Комплекс лікарні св Анни

Зведений комплекс лікарні за кошти Анни Дмитрян - доньки грецького купця Мартакі, який їй лишив у спадок великі гроші. Проект був складений архітектором-художником М. Павученко та реалізований 1912 року. Будівлі виконані у псевдоросійському стилі, який був на той час досить розповсюдженим ще з останньої чверті ХІХ ст.

Стара будівля. Половина її закрита полотном. Що тут було - не знаю. Але явно заслужила на увагу.

Мітки: Кіровоградська область, міська архітектура, церкви,