Богуслав

Sightseeing. Цікаві місця Такий різноманітний Богуслав

Райцентр Київської область Богуслав розташований в мальйовничій місцевости.

Стародавнє місто може похизуватися своєю давньою славною історією, різними архітектурними пам'ятками , а також унікальною пам' яткою природи - Богуславським гранітним відслоненням.

Кам’яниця в Богуславі

Побудована у 1726 році. Вважається найстарішою збереженою будівлею Богуслава.

Це масивна, двоповерхова будівля, має зовнішні деревяні сходи. Має підвали. Товщина стін сягає 1,2м Використовувалася як хедер, потім школа для глухонімих дітей. У роки Другої Світової війни тут розміщувалося гетто. Тепер тут музей народних промислів

Свято-Троїцька церква

Зведена Свято-Троїцька церква у 1862 році на місці старого храму у стилі пізнього класицизму. Цегляна кругла в плані ротонда з прямокутним притвором з заходу і надбудовною над ним двоярусною дзвіницею, яку завершує шпиль. Перед західним фасадом - чотириколонних портик тосканського ордеру. Ротонда оточена колонадою, продовженням якої служать напівколони, шо виступають зі стін вівтарної частини.

Богуславське гранітне відслонення

Богуславське гранітне відслонення - геологічна пам'ятка природи місцевого значення . Народна назва "Яма".

Лежить на річці Рось

360 панорама Богуславського гранітного відслонення та річка Рось

Фотографії міста

Костел Святого Владислава

Католицький храм був зведений у 1819–1825 роках в передмісті Богуслава на кошти Олександри Браницької та її Владислава, та освячений на честь святого Владислава. 1927 року парафію було закрито, храм пограбовано, а будівлю пошкоджено - знесли купол. Приміщення використовували під навчальні потреби, також тут діяла до Другої Світової війни школа медсестер. Вже після війни в будівлі розмістили ремісничі цехи. Лише з 2008 року розпочалося повернення храму католицькій громаді.

Міська забудова Богуслава

В Богуславі досить багато гарних будинків кінця ХІХ початку ХХ ст побудови. На жаль. більшість з них перебувають в негарному стані, облуплені двері та вікна, обшарпані стіни. Якщо б їх усіх довести до ладу, то Богуслав став би дуже гарним, спеціально не пишу європейським.

Будинок-палацик купця Покраса

Будинок купця Покраса був побудований у 1887 році. Будівля вважається найгарнішою в Богуславі. Нині тут розміщується міська рада Богуслава. Не так давно було проведено ремонт. Ніколи не була всередині будинку купця Покраса. Цікаво чи збереглися там старі інтерєри?

Музей історії Богуславщини

У старому будинку 1909 року побудови, ще з середини минулого століття діє музей історії Богуславщини з цікавою експозицією з історії краю. Працює музей вт- нд з 9 до 17, понеділок - вихідний.

Історична довідка

Богуслав був заснований в 1032 році Київським князем Ярославом Мудрим. Перша згадка про поселення в літопису як фортеця для оборони проти половців датуєтеся 1195 роком.

Як доїхати до Богуслава

Зазвичай точка відправлення до Богуслава це Київ, отже автобусом від ст. метро Видубичі , кожні 1-1,5 год. курсують маршрутки, приблизний час подорожі - до 2 годин

Або потягом чи електричкою до станції Миронівка, звідти автобусом до Богуслава, відстань 15 км.

Порада туристу

ні в якому разі не приїжджайте до міста у базарний день. В період роботи базару центральна вулиця повна заторів. Проїхати нереально, зупинятися, щоб роздивитися будівлі дуже незручно.

Мітки: Київська область, міська архітектура, будинки, церкви, садиби, пам'ятки природи, палаци та садиби,