Пам'ятки архітектури, історії та природи в місто Рівне
Історичні храми Рівне:
- Церква Успіння Пресвятої Богородиці - найстаріша памятка міста!
- Церква Святого Стефана
- Костел святих Апостолів Петра і Павла і Божого Милосердя
- Костел Святого Антонія
- Свято-Воскресенський собор Православної Церкви України
Водонапірна вежа (середина ХІХ ст.)
Давньоруська памятка Рівне
Басівкутське городище та парк історичної реконструкції "Оствиця"
Церква Успіння Пресвятої Богородиці
Костел святого Антонія
Костел Різдва Пресвятої Діви Марії і Антонія Падуанського був зведений на кошти Казимира Любомирського в неоготичному стилі . Костел будували чотири століття, фундатор храму не дожив до завершення будівництва половину, помер у 1871 р. Споруда католицької церкви вважалася на той час найвищою в місті. Шпилі костелу було видно з будь кої точки міста.
Зведенню костелу перешкоджала російська влада, не хотіла поширення католицтва, польське повстання 1863 року теж додало негативу до ставлення ще нового храму. Долучився коштми для завершення будівництва князь Роман Даміян Сангушко зі Славути.
Під час Першої світової війни будівлю костелу було пошкоджено, тому після війни храм реставрували та повторно освятили вже у 1922 році.
Свято-Воскресенський собор
Костел святих Апостолів Петра і Павла і Божого Милосердя
Зводився цей католицький храм як гарнізонний костел у
Особняк Перли Вігдоровича
Будівля колишнього особняка Перли Вігдорович була зведена 1903 року. Йосель-Іцхак Вігдорович був багатим євреєм-комерсантом. За його замовленням для дружини Перли на одній з на той час нових вулиць за проєктом архітектора Опанаса і був зведений цей чудовий будинок в стилі сецесії. Подружжя Вігдорович прожили то до 1939 року.
У Рівне збереглося чотири старих вежі, всі вони пам'ятки історії. Одна з них була зведена в середині ХІХ ст., інші дві побудовані накінці ХІХ ст., і четверта - в 1903 році.