Козова

Sightseeing. Цікаві місця Трохи з Історії Козови

Історія містечка не така вже і мала, як це здається на перший погляд. Вперше в історичних джерелах згадується у 1440 році як власність Богдана Скарбка, гербу Абданк. Потім Козова була власністю Бучацьких, потім Синявських. І вже з 16 ст. це була власність великого роду Потоцьких.

Назва Козова походить від слова "коза". Мешканці давньої Козови випасали багато кіз на пасовищах, й ту оболонь у долині річки Коропець так і називали «козине болото». Нині на цьому місці став.

Замок в Козові :)

Синагога

В Козові існувала доволі велика юдейська спільнота. Звісно, що як і у будь-якому містечку Галичини, тут існували і їх молебні будинки. На ХХ ст. в Козові була дерев’яна синагога, а вже потім її було вирішено замінити на нову – цегельну. Так у 1930 році в Козові розпочали будівництво нової синагоги За радянські часи тут був кінотеатр. Про синагогу я дізналася випадково. Бо доводилося просто випитувати, що ж є старого в Козові, які є старі будівлі. Так мене підвели до нічим непримітної будівлі. Синагога не зберегла жодного елементу, радянські часи її спотворили до невпізнання. Воно й недивно, тут а часи радянської окупації діяв кінотеатр. З 2013 року тут розпочалися ремонтні роботи. За планами тут має розміщуватися музей. На 2021 рік роботи тривали.

Старий цвинтар в Козові

Старе кладовище у Козові розташоване неподалік від центру, там є і польські поховання.

Мітки: Тернопільська область, церкви, синагоги, синагоги та кенаси, міська архітектура, парки, дендропарки, замки, фортифікаційні споруди, палаци та садиби, палаци, садиби, промислові об'єкти,