Вишнівець

Sightseeing. Цікаві місця 

Вишнівець – вважався великою та багатою магнатською резиденцією на Волині. Колишнє родове гніздо князів Вишневецьких. Нині Вишнівець затишне та зелене місто на Тернопіллі, яке відоме своїм неперевершеним палацовим комплексом.

  • Вишнівецький замок-палац
  • Вишнівецький парк при палаці
  • Церква Вознесіння Господнього
  • Церква святої Трійці, деревяна
  • Колишня будівля синагоги

Sightseeing. Цікаві місця Історична довідка

1395 року – перша згадка про Вишнівець в контексті передачі земель. Вишнівець , як і декілька містечок (Брацлав, Вінницю, Сокілець та Кременець) отримав син литовського князя Ольґерда – князь Новгород-Сіверський Дмитро Корибут. Його позбавляють земель Сіверського уділу. Натомість він отримує землі на Поділлі. Дмитро Корибут зводить замок у Збаражі та Старому Вишнівці , але з часом постає нова фортифікація на протилежному березі мальовничої річки Горинь.

У квітні 1512 року відбувся великий бій під Вишнівцем. Військо литовське й польське під командуванням Костянтина Острозького, в якому був Михайло Вишневецький виступило проти 26-тисячної орди Манглі-Гірея. Битва закінчилася перемогою Острозького над татарами. Тоді було звільнено 14 тисяч бранців з ясиру.

З Вишнівця походить князь Дмитро Байда Вишнівецький, засновник Низового козацтва Запорізького. Яким славетним був Байда у народі, таким же проклятим був інший представник роду Вишнівецьких – Ярема. Але чи так то було? Ієремія-Михайло народився 1612 року. Вчився у Львівському єзуїтському колегіумі (тут вчився, до речі й Богдан Хмельницький) вивчав фортифікаційну справу у Нідерландах. 1630-и рр. року він і зводить на основі старого замку новий, більш укріплений. Ярема першим з роду Вишнівецьких перейшов із православ’я в католицизм. Але, він не утискає православ’я. Наприклад, маючи Мгар, що на Полтавщині в свої маєтках віддає його монахам(православним), жоден з існуючих православних храмів в його маєтностях не був окатоличеним. Більш того, за заповітом підзамкова церква у Вишнівці лишається православною.

За Яреми Вишневецького був і зведений монастир кармелітів, який входив в оборонну систему міста.

Не дуже вдалі , але вже дуже старі фотографії за версень 2005 року. Як тільки розпочиналася реставрація ВИшнівецького замку

Замок

Історія про відновлення Дзеркальної зали у Винівецькому палаці надана у сюжеті від ТІРК Тернопіль 1

Мітки: Тернопільська область, замки, фортифікаційні споруди, церкви, млини, дерев'яні храми,