Вишнівець – вважався великою та багатою магнатською резиденцією на Волині. Колишнє родове гніздо князів Вишневецьких. Нині Вишнівець затишне та зелене місто на Тернопіллі, яке відоме своїм неперевершеним палацовим комплексом.
Історична довідка
1395 року – перша згадка про Вишнівець в контексті передачі земель. Вишнівець , як і декілька містечок (Брацлав, Вінницю, Сокілець та Кременець) отримав син литовського князя Ольґерда – князь Новгород-Сіверський Дмитро Корибут. Його позбавляють земель Сіверського уділу. Натомість він отримує землі на Поділлі. Дмитро Корибут зводить замок у Збаражі та Старому Вишнівці , але з часом постає нова фортифікація на протилежному березі мальовничої річки Горинь.
У квітні 1512 року відбувся великий бій під Вишнівцем. Військо литовське й польське під командуванням Костянтина Острозького, в якому був Михайло Вишневецький виступило проти 26-тисячної орди Манглі-Гірея. Битва закінчилася перемогою Острозького над татарами. Тоді було звільнено 14 тисяч бранців з ясиру.
З Вишнівця походить князь Дмитро Байда Вишнівецький, засновник Низового козацтва Запорізького. Яким славетним був Байда у народі, таким же проклятим був інший представник роду Вишнівецьких – Ярема. Але чи так то було? Ієремія-Михайло народився 1612 року. Вчився у Львівському єзуїтському колегіумі (тут вчився, до речі й Богдан Хмельницький) вивчав фортифікаційну справу у Нідерландах. 1630-и рр. року він і зводить на основі старого замку новий, більш укріплений. Ярема першим з роду Вишнівецьких перейшов із православ’я в католицизм. Але, він не утискає православ’я. Наприклад, маючи Мгар, що на Полтавщині в свої маєтках віддає його монахам(православним), жоден з існуючих православних храмів в його маєтностях не був окатоличеним. Більш того, за заповітом підзамкова церква у Вишнівці лишається православною.
За Яреми Вишневецького був і зведений монастир кармелітів, який входив в оборонну систему міста.
Не дуже вдалі , але вже дуже старі фотографії за версень 2005 року. Як тільки розпочиналася реставрація ВИшнівецького замку
Замок
Історія про відновлення Дзеркальної зали у Винівецькому палаці надана у сюжеті від ТІРК Тернопіль 1