Костел Різдва Пресвятої Діви Марії
Жабинці у ХІХ столітті перебували у власності родини Городиських.
Фундаторами костелу й стала родина Городиських - Леонард та Роза. Храм споруджують у 1860-1862 роках, а освячують тільки у 1872 р. на честь Різдва Пресвятої Діви Марії
За храмом зберігся пам'ятний знак на честь фундаторів костелу - родини Городиських з не дуже розбірливим надписом
Spoczeli ???? panu
Leonard Róża z Oczosalski
HORODYSKI
Kazimierz Horodyski urd. 1860 zml. 192?
На початку ХХ ст. храм стає парафіяльним, відбулися деякі зміни в його зовнішності - у вигляді прибудованих до нави двох бічних вівтарів. 1907 костел було переосвячено. Певно останній ремонт храму відбувся 1930 року, тоді був додатково прикрашений інтер'єр, і замінена покрівля. А вже 1939 року на ці землі прийшла радянська влада. Хоча є певні відомості, що костел діяв до 1945 року. Після Другої Світової війни, коли відбувся переділ кордонів і багато українських земель відійшло до Польщі, а польські землі стали у складі СРСР, то родини поляків були переселені до Польщі, на їх місце були заселені українці з Польщі.
Тим часом в храмі було влаштовано чи то колгоспну контору, чи просто віддано під господарчі потреби, точно не знаю. Але храм ще в певному вигляді проіснував і, як ми бачимо, всередині розписи не були замальовані, а тривалий час вівтар був цілим! Храм увінчувала сигнатурка, а дах був ще цілим. Також ще на початку 2000-их храм прикрашали герби родини Городиських та скульптури святих. На 2013 рік скульптур вже не було, а дах завалено.
Неподалік від храму розташований старий занедбаний польський цвинтар
Сьогодні Жабинці - невелике село з офіційними півтисячами мешканців. Насправді їх там ще менше. Я настільки була розгублена та обурена станом костелу, що зовсім забула подивитися в Жабинцях церкву, яку було зведено 1906 року. Певно так забула, як мешканці села забули про костел, проте пам'ятають про церкву Покрови Пресвятої Богородиці.