Голоби

Sightseeing. Цікаві місця Що в Голобах цікавого?

костел, палацик, що руйнується, цікаві скульптури на стовпах та церкву.

Садиба Вільгів

Садибний будинок був побудований на фундаментах зруйнованого палацу родини Вільги на початку ХХст. Він цегляний, двоповерховий, в плані складної конфігурації. Головний вхід прикрашений шостьма тосканськими колонами, які підтримують балкон у формі напівкола.

В маєтку зберігся парк з двома скульптурами, був колись звіринець. Правда від парку мало чого лишилося, бо при реконструкції селища парк був перерізаний вулицею. Також зберіглися вїздні цегляні ворота. Вони відштукатурені, прямокутні в плані, з арковим проїздом на першому поверсі (в ПМА написано, що він закладений), вкриті чотирискатним дахом.

Стовп та скульптури

Костел Архангела Михаила

Костел побудували на кошти власників Голоб - шляхтичів Єрузальських 1711 - 1728 рр. Будівля храму цегляна, обштукатурена. В плані костел у формі хреста з прямокутною ризницею і паламарнею з виділеним в об’ємі прямокутним притвором і дзвіницею над ним. Первісний основний об’єм костелу складений з жолобкової цегли. Однонавову будівлю розширили за рахунок бічних приділів, над апсидою – трисхилий, ризниці, паламарні і невеликого приміщення для сходів, що ведуть на хори. Приділи декоровані по кутах пілястрами, основний об’єм підпирають із заходу по кутах два невеликі контрфорси. Склепіння циліндричне, з розпалубками. Над вікнами приділів – білокам’яні хрести. Фасади пам'ятника позбавлені декору. Розписи костелу відносяться до XVIIIст. Костел за пару разів відвідин Голоб зачинений. Хотілося б побачити ті розписи

Розписи костелу відносяться до XVIIIст.

Костел за пару разів відвідин Голоб зачинений. Хотілося б побачити ті розписи

Георгіївська церква

Церква побудована 1783 р. Цегляна. Пам'ятник перехідного типу від барокко до класицизму. У 1885р черепицю замінили на бляху. Дві двоярусні вежі церкви прикрашають цибулинки.

Поруч розташована дерев’яна дзвіниця у традиційних формах народної архітектури Волині. Перший її ярус - рублений, другий каркасний, зроблений у вигляді відкритої колоподібної аркади.

Мітки: Волинська область, палаци, садиби, костели, церкви, палаци та садиби, руїни, abounded places, костели, кірхи та реформаторські храми,