Тихонівка

Церква архангела Михаїла

Церкву відроджують просять допомоги!

Село Тихонівка було засновано шляхом переселення селян з Воронезької губернії та Таврійських сел.

У невеликому селі Тихонівка збереглися руїни храму свяченого на честь архистратига Михаїла. Зараз храм потрохи відроджують.

Храм у Тихонівці був побудований на кошти мешканців та освячений у 1870 році. Але пожежа цей дерев’яний храм зруйнувала вщент, лишився тільки кам’яний фундамент. На ньому звели нову цегляну церкву, яка була освячена 30 травня 1905 року.

Храм постраждав у 1938 році. Тоді розібрали купол, зняли дзвони, інтер’єр церкви винесли разом з вівтарем. Будівлю обладнали під шпиталь під час Другої Світової війни. У храм влучив німецький снаряд. Дивом він не вибухнув, а церква уціліла. Після війни, у колишньому храмі влаштували зерносховище, а потім наче склад отруйних хімікатів. І лише з 2001 року у храму з’явилася надія на відродження. Тоді розпочалася реконструкція. Були вибити цеглини, якими було закладено вікна, хоч який дах, також встановлено двері. Перші богослужіння проводилися тільки на храмове свято – 21 листопада.

Зараз храм зарахований на баланс селищної ради. Опікаються храмом голова сільради та священник. Всім бажаючим долучитися до відродження храму можна надсилати кошти на розрахунковий рахунок: 35422308041180, МФО 813015 у Мелітопольскому УДКСУ, ЄДРПОУ 04352279 з відповідним приписом про пожертвування.

Мітки: Запорізька область, церкви, руїни,