Дениші

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого у Дениші

В Дениші знаходяться руїни колись гарного палацу цукрових магнатів - родини Терещенків

Палац Терещенків

Побудований палац за кресленням архітектора П.І.Голандського наприкінці XIX ст. - почат. ХХ ст.

Особливою прикрасою палацу була триповерхова вежа, саме завдяки їй палац називали "замком". Зараз вона в аварійному стані. На стінах палацу ще лишилися сліди розкішної ліпнини.

Будинки цукрових магнатів Терещенків можна побачити в Києві.

Так як родина була дуже багата, до нашого часу дійшло декілька легенд, які можна почути і в інтернеті , і від самих мешканців

Перша про те, як магнат хотів в Денешах підлогу зробити з золотих, але прочувся про це імператор і висловив своє незадоволення, мовляв "негарно ходити по гербах державних". Тому Терещенко не знайшов нічого кращого за те, щоб поставити гроші ребром, і підлога засяяла золотом.

Друга легенда про те, як влітку в денешівський маєток завітав імператор, а Терещенко вирішив потішити його. Недарма ж він був цукровим магнатом, і зробив зиму посеред літа - вся дорога була засипана снігом з цукру, і проїхався на санях по "снігу" імператор до самого входу в палац. Ці легенди про незліченні багатства родини Терещенків не дають спокою вічним шукачам скарбів на руїнах.

Але для людини, яка товаришує з логікою ці виглядають казкою чи небилицею про самодурів. Хоча б тому, що родина Терещенків була підприємцями, які помножували свій статок працею. А ще родина Терещенко колекціонувала витвори мистецтва.

Архівні фотографії палацу в Дениші

Як доїхати до Дениші

До руїн палацу дістатися можна від автовокзалу в Житомирі автобусом 177 (маршрут Житомир - Висока Піч), потрібно перейти міст через Тетерів і ліворуч буде палац. Координати палацу 50.205376, 28.412154

Мітки: Житомирська область, палаци, руїни, палаци та садиби,