Замки в Україні, які Вам точно сподобаються. В більшості наданих у переліку замків функціонують цікаві музеї, нудно не буде точно! А дороги до них зручні, і ви зможете доїхати будь-яким своїм власним транспортом або загального користування. Айда до українських замків!
Якщо у вас після наданої добірки з'явилося бажання познайомитися з українськими замками більше, то вартує ознайомитися з цим великим ілюстрованим переліком замків та фортець України.
Аккерман - Білгород-Дністровський \ Akkerman Belgorod Dnistrovsky
Відкрито: ПН - НД, зимовий період (1 жовтня - 31 березня) 9:00-17:00, літній період (1 квітня - 30 вересня) - 8:00 - 20:00
Фортеця домінанта міста Білгород Дністровський , Одеська область. На території часто проходять фестивалі та музичні концерти. Діє музей. Вважається набільшою за площею фортифікацією в Україні. Доїхати можна електричкою або маршруткою з Одеси.
Замок в Бережанах
ПН - ПТ 09:00–17:00, СБ - НД - 10:00 - 17:00
В Бережанах Тернопільської області замок розташований ледь не в центрі міста. Їхати вартує з Тернополя - можна дістатися автобусом, дорога з Бережан на Рогатин погана. На території замку представлений макет замку, а в його стінах діє цікаий музей.
Василівка - Замок Попов
ПН – ЧТ 8:00 17:00, ПТ 8:00 – 15:45, СБ та НД – 9:00 – 16:00
Замок у Василівці , Запорізької області, наймолодший в Україні. Але це найближчий замок для подорожуючих з Запоріжжя, Дніпра, Харкова та Полтави. При замку діє музей. Дістатися просто з Запоріжжя, дорога добра.
Дубненська фортеця
Щоденно з 8.00 до 18.00 (1.04 - 31.10), з 8.00 до 17.00 (1.11 - 31.03). Перерва з 12.00 до 13.00 Закритий : 1 січня, 7 січня та 1–ий день Пасхи.
Дубно розташовано на трасі Київ-Чоп, вартує тільки тріііішки звернути Потужна фортеця розташована в центрі міста. При фортеці діє музей
Збаразький замок
Працює щоденно і без обідньої перерви: весняно-літній період з 9.00 до 20.00 год.; в осінньо-зимовий період з 9.00 до 18.00 год Ціна на 2019 80 грн , фото 70 грн на території та 100 грн. експозиції, відеозйомка 500грн
До Збаража доїхати легко навіть без власного авто - маршруткою або автобусом з Тернополя. Якщо їдете власним авто, то є маленька парковка біля замку. В замку діє гарний багатий музей
Неприступний форт був зведений за проектом італійського архітектора Вінченцо Скамоцці під керівництвом відомого військового інженера Андреа дель Аква у 1626-1631 рр.
Камянець-Подільський Нова та Стара фортеці
ПН-ВС 9:00 – 16:30 каса, на території 9:00 - 18:00
Топ-1, рейтинг найвищий. Найгарніша, найбільш популярна фортеця України. Тут точно сподобається і дорослим , і дітям. Часто проходять фестивалі, концерти. Фортеця розташована у місті, в його історичній частині. Власне авто потрібно лишити на парковці, або платити окремо за в'їзд.
Наймальовничіший та найромантичніший за виглядом замок України. Квітка на камені. Біля Старої фортеці знаходяться залишки нової. Один з найгарніших замків України.
Замок Любарта в Луцьку
ПН-НД з 10:00 – 19:00, в зимовий період до 18:00
Один з найпопулярніших замків України - Луцький замок . Його вежа прикрашає 200 гривневу купюру. Розташований в місті. Чудова нагода ознайомитися з центром Волинської області та його визначними пам'ятками.
Найпотужніший та один з найбільш збережених замків України. Має велику в'їздну вежу висотою у 27 метрів, стани сягають висоти у 12 метрів . НА території проводять чисельні фестивалі, серед яких безумовно виділяється фестиваль дзвонарів.
Замок розташований в історичному центрі міста. Парковки біля замку я не помітила, вартує знайти місце, де поставити власний автотранспорт заздалегідь.
Меджибізька фортеця
Пн – Нд 9:00 – 18:00, окрім п'ятниці - 9:00 - 17:00
Фортеця в Меджибожі має власну назву - Білий лебідь. В Меджибіж можна дістатися на власному авто і зробити собі одноденний тур з Києва (обов'язково включить в маршрут Летичів та Хмільник, все це по дорозі й дороги самі нормальні)
Мукачево Замок Паланок
ПН - музей закрито, Вт – Нд 9:00 – 18:00,
В один з найстаріших замків України - Замок Паланок, що в Мукачево, це Закарпаття, можна доїхати або на власному транспорті, або на потязі. Для киян, які мандрують Закарпаттям не на авто реально самостійно дістатися до Ужгорода, та Невицького замку для знайомста з чудовими гарними замками. Щодо Мукачівського замку, то на його території діє музей, а дітям сподобаються підземелля!
Невицьке
Доступ був цілодобовий , з 2020 року триває реставрація
Олесько
ПН закрито, ВТ-ПТ – 11:00 – 17:00, СБ – НД – 10:00 – 18:00
Якщо ваша дорога з Києва пролягає до Львова, то гріх не заїхати до Олесько. Це один з найдавнших замків в Україні. У вихідні дні в хорошу погоду тут людно, Восени часто бувають шкільні екскурсії. Але експозиції музею вразять любителів історії, картин, іконопису. Дітям буде цікаве підземелля. (ну не всім, а тим хто не боїться).
Фактично, це замок №1 на Львівщині! А парк чудовий для того щоб прогулятися та відпочити. Біля замку є парковка, сувенірний майданчик
Як доїхати, якщо власним авто, то просто звернути з траси в Олесько і повернути біля церкви. Дорога хороша, Або зі Львову з автостанції №2
Острог
ПН закрито, ВТ-чт, СБ-НД - 09:45 -17:15, ПТ - 09:45 - 16:00 телефон 03654 22593
Якщо ви мандруєте Рівненщино, то у вашому маршруті просто має бути прописане відвідання Острогу з його чудовим замком .Дуже мальовничі потужні вежи (для інстаграму як раз)
Доїхати загальним транспортом зручно з Рівне
Підгірці
ПН закрито, ВТ - ПТ 11:00 - 16:30, СБ - НД - 10:00 - 17:30
Полюбляють наші люди давати аналоги для українських визначних місць. Не оминула участь і замок в Підгірцях. Як зіграв роль Версалю, так тепер й український Версаль. Хоча спільного й нема. Вже багато років тривають реставраційні робити, і кінця краю нема. Але найромантичніші фотографії получаються саме тут та біля храму, що розташований напроти замку.
Один з трьох Замків Золотої Підкови був перебудований на палац. Проте зберіг свою велич. Один з найгарніших замків. На жаль реконструкція досі триває. А привид білої пані досі шукає спокій. Виконував роль Версалю у "Трьох мушекетерах"
Підгірці розташовані неподалік траси Київ-Львів. Дорогу ремонтували пару років назад, але заради одного з найгарніших замків-палаців Львівщини вартує потерпіти пару кілометрів сумнівної дороги від траси Київ-Чоп.
Свірж
ПН - ВТ закрито, СР-НД 10:00 - 18:00, але на практиці закритий майде завжди
Якщо ви замислили прогулянку замками зі Львова, то у вашій скарбничці вже назбиралося кілька, й вище згаданий Підгорянський. Але не слід забувати про Свірзький замок. Навколо чудова природа і гарні краєвиди. Єдине, що трохи псує враження, це те, що замок постійно закритий. Якщо помітили, що відкритий, хутко біжить в середину. Вам неймовірно пощастило. Ви зможете побачити внутрішній дворик. та можливо перший поверх. Майте на увазі: музею з експозиціями тут нема.
Скала Подільська
Обнесений парканом. Вхід можливий з 8:00 до 18:00. Хоча часто вхід відкритий
Якщо ваша дорога пролягає між Тернополем та Камєянцем то звісно руїни цього замок опиняться у вас на дорозі. Ви вирішуєте самі чи хочете познайомитися х цим тернопілським замком чи ні. Але дорога до нього хороша.
Тараканів
доступ цілодобовий, вільний
Це визначне місце у Рівненській області сподобається всі. Особливо підліткам. Та й дорослі будуть у захваті. Вартує бути взути у щось зручне спортивне (підборам тут смерть) , також візьмість з собою ліхтарик (не від мобілки, а справжній так цікавійше, і діти зацінують) , й будьте обережні - слідкуйте один за одним. Також, на території Тараканівського форта був помічений борщівник. це небезпечна рослина. Слідкуйте, що б ваша дитина не наближалася до цієї великої рослини-парасолі
Ужгородська фортеця
Якщо ви плануєте свій відпочинок на Закарпатті, то гріх не завітати у гостинне місто Ужгород: помилуватися його будівлями та вулицями, пройтись по мосту, та вздовж набержної, пограти в квест, хто знайде більше фігурок. Випити кави. І звісно завітати до потужної фортеці.
Детально про Ужгородський замок можна прочитати тут >>
В стінах діє великий музей. А біля фортеці розташований музей народного побуту та архітектури. Завітайте обов'язково. Але в замок першим!
Хотин
Від Кам'янець-Подільського до Хотина хороша дорога. Тут знімали фільм "Тарас Бульба". Найфотогенічніша фортеця, велика гарна. Обов'язково завітайте! Але щоб зазнімкувати такий краєвид, як на фото нижче, потрібно заїхати в село, що напроти Хотину, на березі Дністра Хмельницької області.
Чинадійово
ПН - НД 09:00–18:00 Ліпше взнавати розклад за телефоном 066 973 9449
До Чинадійова легко доїхати з Ужгорода. Можна електричкою . Приватний середньовічний замок Сент-Міклош радо зустріне вас та вразить своєю атмосферою. Власник замку художник Йосип Бартош. Ви на фотографію нижче не дивиться упереджено. Замок дійсно правильний, середньовічний. А от інтер'єри вас вразять. З дітьми обов'язково!
Як резюме
Насправді, до більшості замків я доїхала транспортом загального користування. Не думаю, що я - якесь виключення з правил.
Отже у великих містах як Луцьк, Мукачево, Ужгород, Львів (рештки замку), Тернопіль, Кам'янець-Подільський є замки, які розташовані в історичних частинах міста, а до самого міста можна легко дістатися або автобусами, або залізницею. До таких твердинь як Золочівський замок та Олеськівський легко доїхати маршруткою чи автобусом. До більшості замків Тернопілля можна дістатися маршруткою з Тернополя (це Збараж, Тернопіль, Микулинці, Кременець, Вишнівець, Скалат, Скала-Подільська, Сидорів, Язловець та інші). А до великої Хотинської фортеці зручно дістатися з Кам'янець-Подільського автобусом. Руїни замку в Середньому розташовані на трасу Мукачево - Ужгород. А з Мукачева можна доїхати до Хуста або Виноградова. З Рівне легко дістатися до Острозького замку, оборонного монастиря в Межирічі, Тайкурівського замку (для дуже допитливих, бо там мало що збереглося, проте є руїни гарного костелу)
Важкодоступними без власного транспорту лишаються Добромильський замок на Львівщині та Червоногородський (польською Zamek w Czerwonogrodzie, Czerwonogród ) у Тернопільський області.
Важливо, якщо ви подорожуєте не власним транспортом - дізнавайтеся до якої години працює транспорт, не соромтесь уточнювати розклад. Завжди майте в запасі пів-годину - годину. Інколи можуть автобуси скасувати. Вартує, навіть, спитати водія автобуса на якому ви плануєте їхати, Подорожі вартує робити у першу половину дня. Автор багато користувалася автостопом. Але рекомендувати цей вид як безпечний , я не можу.