Церква Покрови Пресвятої Богородиці
Дерев’яний храм у Корнилівці зведена 1738 року. Це оригінальна пам'ятка народної архітектури Середнього Подніпров'я.
Капітально храм був перебудований на початку ХІХ ст. . Тоді були додані приділи та притвор з дзвіницею. Вже у XX ст. до вівтаря прибудовано цегляне приміщення, а до дзвіниці - тамбур. Належить до типових дерев'яних православних храмів у стилі бароко, які зводилися на початку XVІІІ ст. у Центральній Україні.
В інтер'єр зберігся старий живопис.
Покровська церква - є пам'яткою архітектури національного значення.
Дерев'яна, хрестова у плані, триверха. До центрального восьмигранного зрубу із заходу та сходу примикають менші восьмигранні зруби, з півночі та півдня – прямокутні. Основні зруби однієї висоти, перекриті восьмигранними в основі верхами з одним заломом на восьмериках, завершені витягнутими главками. Головні фасади межі відзначені портиками з тонкими дерев'яними стійками, увінчаними трикутними фронтонами. Із заходу до споруди примикає прямокутна в плані триярусна дзвіниця типу два вісімки на четверику з шатровим верхом, оточеним кокошниками. Карнизи споруди декоровані різьбленням типу джгут.
В інтер'єрі простір всіх верхів висотно розкрито. Стіни зрубів, що мають помітний нахил усередину, ілюзорно збільшують висоту внутрішнього простору. В основу центрального верху покладено восьмерик, витягнутий по осі північ - південь. Зв'язки декоровані фігурним різанням. Завдяки компактному компонування мас, точно знайденим пропорціям, виразним деталям пам'ятник відноситься до оригінальних творів народної архітектури середнього Подніпров'я першої половини XVIII ст.
Пам'ятки архітектури та містобудування, т.4