Монастирище

Колишній костел

В Монастирищі зберіглася і будівля колишнього костелу. Там від радянських часів розмістився клуб. Будівлю було зрозуміло перероблено з релігійної на світську: знесли дві вежі, прибудували бічні приміщення.

Католицька церква була зведена в Монастирищі у 1853 році за кошти на той час власників Монастирища – родини Подоських. Освячений був на честь святого Діонісія Ареопагіти, як і перший дерев’яний костел в Монастирищі, який ще був зведений за фундації Анни Тарло в середині 18 ст. Він правда проіснував недовго, його спалили селяни-гайдамаки. Другий костел споруджували вже інші власники Монастирища – Лянцкоронські.От так – новий власник – новій костел.

І нині будівля нещасного костелу служить храмом культури, і лише в одній його частині – бічному приміщенні було влаштовано невелику каплицю, в якій щонеділі проводять богослужіння.

Нижче фото за листопад 2009 року

Будинок челяді гетьмана Тарновського

Будинок челяді гетьмана Тарновського збудований в період 1712-​1720 рр.. Він вважається найстарішою спорудою в місті. На жаль, це єдина збережена до наших часів будівля маєтку першого монастирищенського поміщика Тарновського.

А такий гарний маєток був колись в Монастирищі...

Мітки: Черкаська область, костели, костели, кірхи та реформаторські храми,