Набоків

Церква Святителя Миколая

Миколаївську церкву для свого села Набоків селяни придбали у Буді-Орловецькій. Храм там постав ще 1853 року. Така практика купівлі дерев’яних храмів була по всій території України. Село продавало свою церкву, а собі зводило новий храм. Так сталося і в Буді-Орловецькій, в який натоміть старої церкви побудували вже мурований храм. Отже, храм розклали та перевезли підводами з волами собі в село - до Набокова. Склали храм ближче до кінця села(майже на околиці) на сільському цвинтарі, та освятили храм вже 1905 року на честь Святителя Миколая Чудотворця.

Існує версія, що від старої церкви оригінал тільки низ. А верхи вже були добудовані пізніше. За роки радянської чуми та воєн будівля храму натерпілася. Під час Другої Світової був спалений горішній купол. Радянські борці з релігією знімали дзвони, влаштували в приміщенні комору, а з часом тут влаштували спортивну школу. Весь інтер’єр був втрачений, розписи зафарбовані. Коли на початку 90-их церкву повернули вірянам, то храм наново розписав городищенський художник Олександр Баклицький.

Неподалік від храму розташована одноповерхова будівля школи, ймовірно стара. Ця будівля як школа, як я зрозуміла, вже не функціонує.

Мітки: Черкаська область, дерев'яні храми,