Миколаївська церква - тут більше не живе!
Ви чули як плачуть понівечені храми? Я чула. Почула і як плаче Городищенська церква. Чужа серед своїх. Така непотрібна мешканцям села. Гарна навіть при своїх каліцтвах. Збентежена після поїздки на Чернігівщину, 30 червня 2008 року, я невдовзі пишу на сайті "Дерев’яна триверха церква зведена у 1720 р. Зараз існує в страшному катастрофічному стані!!! Збереглися розписи! Пам’ятка архітектури перебуває на грані смерті"
Ви чули як співає храм? Завітайте на службу і почуйте: відновлена красуня живе тепер в музеї-скансені «Архітектури та побуту Пирогово».
Первісно тризрубна, триверха. Складалася з квадратного бабинця, восьмигранної центральної дільниці та гранчастого вівтаря. Кожен зруб завершено двозаломним верхом на восьмерику. Стіни зрубів нахилено до середини, завдяки чому створюється так звана „телескопічна перспектива”, яка ілюзорно збільшує висоту кожної дільниці. Внутрішній простір всередині розкрито вгору до зеніту бань, які з’єднані між собою за допомогою фігурних арок-вирізів. У цій церкві застосовано рідкісний конструктивний засіб зв’язку 3-х зрубів, що перешкоджає осіданню масивного середнього зрубу. У 1888 році вона була капітально відремонтована, тоді ж добудовано південний і північний рукави, до бабинця – притвор з дзвіницею (не збереглася), змінено форму верхів.
На стінах церкви збереглися деякі розписи, вони датовані серединою XVІІІ ст!
Церква діяла аж до 1960-го року. Потім її приміщення використовували під склад зерна, комбікорму , тощо. А далі повне запустіння та занепад.
Під час наукової експедиції по Лівобережній Україні у 1985 році для вивчення і фіксації пам’яток архітектури академік Григорій Логвінов, зауважив, що це "досі незнаний шедевр архітектури світового рівня", і навіть, що "Миколаївська церква є пам’яткою, яку можна порівняти хіба що з афінським Парфеноном."
Як церква після 90-их рр зі здобуттям незалежності , коли масово прокинулася в багатьох релігійна свідомість, і яка в реєстрах позначена як памятка національного значення стала непотрібною села - невідомо.
Не будь з тими, хто тебе не любить
Та, що була непотрібною селу, була потрібна іншим. Церкву розібрали спеціалісти та перевезли в Пирогово до музею архітектури і побуту протягом 2015-2016 рр. Перед цим на території скансену був освячений наріжний камінь для нового місця храму. Церкву відновили. І тепер це діючий храм на території музею.