Ладанський (Підгірський) Свято-Покровський монастир
Перша згадка про село датується 1603 роком, коли тут, на високому березі річки Ладанки було засновано чоловічий Ладанський монастир. Землі ці належали подружжю Вишневецьких Михайлу та Раїсі (доньки молдавського господаря Єремії Могили). Вишневецькі ж і були головними фінасовими опікунами обителі. Раїса Вишневецька часто приїжджала до Ладану, також вона опікувалася й Густинським Свято-Троїцьким монастирем та Спасо-Преображенським монастирем у Мгарі.
З часом тут виник великий монастирський комплекс, розташувався між ріками Ладанкою та Удаєм. До володінь монастиря належали сам Ладан і навколишні великі земельні угіддя. Так розпорядилася в своєму заповіті Раїса Вишневецька 1619 року, тоді ж монастир було зазначено як жіночий.
До монастирського комплексу належать:
- Покровська церква, зведена 1763 року у стилі бароко
- Миколаївська церква, зведена у XVII ст.
- Також збереглися келії та залишки стін.
1735 року монастир сильно постраждав від пожежі. З 1742 року монастир очолює ігуменя Олександра, при якій зводиться два храми: мурований Пресвятої Богородиці та деревяний, освячений на честь святителя Миколая.
За радянську добу в період 1928—38 роках в приміщеннях ліквідованого монастиря діяла Ладанська трудова комуна безпритульних дітей і малолітніх правопорушників, потім на його території монастиря функціонувало промислове підприємство.
1992 року було знайдено підземний хід. Співробітники прилуцького музею дослідили, що від ріки Удай до верхньої тераси берегового підвищення веде підземний хід, що дуже круто піднімається догори. На жаль, дослідити вдалося перші 30м, а далі утворився завал, що унеможливив подальші дослідження.
Також у 90-их роках храми було надано у власність православній громаді Ладана. Тоді розпочалося дуже повільне відродження обителі.
Де розташований
Ладан нині селище міського типу Прилуцького району Чернігівської області. За будівлею ладанського заводу у центрі і ховається давня Покровська козацька обитель