Залишки Преображенського монастиря
Точна дата заснування максаківського монастиря достеменно невідома. У 1642 р. ченці з Трубчевського монастиря відновили обитель. У 60-70-х рр. XVII ст. навколо монастиря було насипано земляний вал з дерев'яною стіною, і обитель перетворено на фортецю. Таким чином монастир міг надати опір татарським нападам. Тут свого часу перебував святитель Димитрій Ростовський, жив тут після втечі з Туреччини константинопольський патріарх Серафим.
1786 року монастир закрили. Відновлений знову лише у 1803-го. З 1829 року обитель почала діяти вже як жіночий Максаківський Троїцький монастир. У 30-х роках ХХ століття його ліквідували. Монастир було розібрано - цеглу з будівель вивозили на зведення нової школи в райцентрі. Потім колгосп ”Іскра” влаштував на території колишнього монастиря майданчик для худоби. Вцілілі приміщення обителі служили бойнею для тварин! Також збереглися рештки старовинного муру.
Зараз монастир перебуває в стані руїни. Дзвіниця монастиря потребує термінової реставрації, а рештки від собору вартувало б законсервувати.