Заміхів

Sightseeing. Цікаві місця Памятки архітектури та історії в Заміхові

  • Церква
  • Костел
  • Будівля волосної управи
  • Будівля земської лікарні

Костел Яна

Архітектурна домінанта Заміхова беззаперечно костел. Католицька церква освячена на ім'я святого Яна Непомуки була збудована у 1808-1820 роках на місці старого дерев'яного костелу, зведеного у 1749 р. на кошти Юзефа Грумніцького . Фундатором нового камяного костелу став, як повідомляє Кам'янець-Подільська дієцезія, кс. Фр. Вавський. За радянські часи був закритий. Як використовувалося приміщення, мені не відомо. Памятка архітектури УРСР та України. Внесена в реєстр.

Зовні, хоч і скромний на вигляд, але має цікавий гарний фасад, які має інтерєри мені взнати не вдалося. Вхід до костелу у 2008 році був ... заварений.

Я так розумію, що якась реставрація пам'ятки відбулася, так як натрапила на доволі свіже аматорське відео за 2021 року, за яким можна скласти враження від того, як він зараз виглядає всередини. Відео прикладаю нижче

Кам'яно-цегляний, прямокутний в плані, базилікальний, тринавний. З північного боку — приміщення з цікавими дерев'яними гвинтовими сходами, що ведуть на хори. Під підлогою східної нави — склеп.

Головний фасад прикрашений спареними іонічними півколонами, що фланкують вхід та завершується трикутним фронтоном і атикою з ліпниною.

У 1844—1850 рр. був увінчаний кам'яною скульптурою. Бічні фасади пам'ятника розчленовані лопатками. Стіни усередині поштукатурені, прикрашені пілястрами тосканського ордеру і карнизами. Підлога з кам'яних шліфованих плит, у вівтарній частині — цегляне покриття. Дах двосхилий, крівля — залізна.

Пам’ятки містобудування і архітектури УРСР

Дмитрівська церква

Перша дерев'яна церква св. Дмитра у Заміхові була зведена у 1740 р. Вона мала гонтовий дах. Нову церквау побудували у 1851 – 1862 рр. Вона кам’яна, з дерев’яним верхом.

Волосне правління

Будівля земської лікарні

Мітки: Хмельницька область, костели, костели, кірхи та реформаторські храми, церкви, міська архітектура,