Луполове

Гарний великий немов палац - млин в Луполове

Великий водяний млин розташований в селі Луполове на березі живописної повноводної ріки Південний Буг. Монументальний Луполовський млин виглядає неначе як палац. Він був зведений мешканцем села - Костянтином Смирновим. Його родина переїхала до Луполова й взяла в оренду тоді існуючий дерев’яний млин.

За народними переказами, Констянтин знайшов скарб, розбагатів, та й звів новий млин замість старого. Новий триповерховий млин мав закордонне устаткування. Мірошник Констянтин не шкодував на розвиток млина. Луполовське борошно цінувалося за своєю якістю, а вироблялося аж сім сортів!

Неподалік від величезного млина була зведена садиба Смирнових: багато господарських будівель та двоповерховий житловий будинок. Від садиби напевно тільки фундаменти й полишалися. ;( А млин лишився, хоча вже давно й не діючий, й на жаль перебуває в стадії руйнації.

Всередині нічого не лишилося. Але чисто. Якби ж то тут влаштувати якусь музейну атракцію. Й про споруду вже знають багато туристів, та саме заради неї заїжджають до Луполове

Фотоальбом

Більше фотографій розташовано на сторінці у фейсбук тут

Мітки: Кіровоградська область, млини, руїни,