Монастирище

Устинівське Монастирище

Місце сили та пам'ятка природи

Урочище Монастирище – це одне з наймальовничіших місць на Кіровоградщині. Розташовано воно в південній частині області, неподалік від села Інгульське, там, де річка Інгул прорізує гранітний щит та утворює каньйон. Домінантою каньйону виступає скеля, висота якої складає приблизно 13 метрів. Скелю немов піраміду складав з величезних брил якийсь велетень. Може закрастися думка, що можливо, скеля – рукотворна. Насправді, це сама матінка-Природа створила таке диво!

На вершині скелі стоїть декілька великих брил. Вважається, що в давнину, тут було поганське капище та проводилися різноманітні язичницькі обряди. Ця скеля вважається місцем сили. Й досі, мешканці навколишніх сіл вірять в те, що є камінь, що лікує жіноче безпліддя, а є й такий, що підвищує чоловічу силу, і звісно, що є чарівний камінь, що виконує бажання. Тільки який з них який? ;) Деякі українські краєзнавці вже охрестили цю місцину Українським Стоунхеджем. Хоча візуально зовсім не схоже ;)

Звідки така назва? Цікаво, що на цих територіях ніколи не існувало ніякого монастиря. За переказами, сюди приходили люди, щоб усамітнюватися, побути наодинці з собою та природою. Опинившись в цьому місці, починаєш розуміти чому тут можна провести довгий час.

Біля навколишніх сіл - Ганно-Требинівка та Завтурове, між якими й лежить урочище Монастирище, археологами було знайдено поселення сабатинівської та черняхівської культур.

Нині - Урочище Монастирище - ландшафтний заказник загальнодержавного значення в Україні.

Як дістатися до Устинівського Монастирища?

Щоб доїхати в це цікаве місце, потрібно потрапити у село Інгульське, а вже звідтам польовою дорогою до самої скелі, або під неї.

Дорога до Монастирище, як й для будь якого місця сили, може бути непроста та трохи плутана. В будь-якому разі – місцеві вам допоможуть. Це одне з найулюбленіших місць відпочинку, тому тут частенько у вихідні буває людно.

До Інгульського на стан доріг 2018 року було ліпше через Долинську.

Мітки: Кіровоградська область, пам'ятки природи,