Одна з старовинних площ Подолу - Поштова. Її назва походить від станцією поштових диліжансів, тут також розміщаллися готель, стайні, ямська.
Церква Різдва Богородиці
Церква Різдва Богородиці була зведена 1809-1814 рр архітектором А. Меленським. Тут у травні 1861 року відспівували та проводжали в останню путь прах Тараса Григоровича Шевченка. Після цього народна назва церкви стала "Шевченкова". Цю церкву було знищено у 1936 році. Тривалий час - 60 років місцина ця лишалася незабудованою. Тут було навіть літнє кафе, а ще про існування Шевченківської церкви нагадував камінь з надписом.
Й лише на початку 2000их рр. зведено нову, яка дуже схожа на свою попередницю.
Поштовий будинок
Поштовий будинок - єдина будівля, що лишилася від ансамблю поштової станції. Він був зведений 1865 року , керував роботами інженер Бенземан.
Підземне місто. Археологія
У 2015 році при створенні котлованів для майбутніх торговельних центрів на Поштовій площі, було відкрита унікальна археологічна знахідка. Цілий середньовічний квартал ХІ - ХІІІ ст., який багато чого розказує про давній Київ. Будівництво ТЦ було заморожене, а в планах було відкриття тут підземного музею, та поки цього не сталося ;(
Отже, на волонтерських засадах проводилися екскурсії, щоб бодай деякі кияни та гості, що зацікавилися історією міста могли хоч трохи доторкнутися до давнього минулого Києва.
Ця мощена колодами вулиця вела аж до сучасного фунікулеру. Квартал був припортовим, тут була гавань, розміщалися садиби, берегові укріплення. Культурні шари відносяться до так званого домонгольського періоду. Дуже важливо це все зберегти! Тому звісно, музей потрібен! Але поки що обіцянки держслужбовців, зокрема мера Києва, лишаються на словах.