Володимирський кафедральний собор

собор святого рівноапостольного великого князя Володимира в Києві

Храм на честь святого князя Володимира

Володимирський собор зводився на честь 900 річниці Хрещення рвнап. Святим Князем Володимиром на кошти людей, які відгукнулися на заклик митрополита Московського Філарета пожертвувати на будівництво храму. Будівлю зводили 1862 – 1896 рр.

На урочистому освяченні храму , яке відбулося в серпні 1896 року була присутня імператорська родина – цар Микола ІІ з Олександрою Федорівною.

Володимирський собор зводили у невізантійському стилі. Первісний проект був створений Іваном Штормом, його затвердив сам імператор. Але за браком коштів єпархіальний архітектор Павлом Сторром вносить корективи. А будівництво довіряють архітектору Олександр Беретті, який в свою чергу теж вносить суттєві правки. Але в ці переробки потрапляє математична помилка, яка призводить вже при будівництві до аварійного стану недобудови.

З Петербургу на виправлення та подалі інженерні розрахунки викликають архітектора Бернгарда. З 1876 року будівельні роботи Володимирського собору очолює Володимир Ніколаєв. І нарешті 1882 року будівництво завершується. Розпочинаються внутрішні роботи.

Розписи інтер’єрів собору виконували відомі художники Васнецов, Нестеров,Пимоненко, Врубель та багато інших, керував цими роботами професор Адріан Прахов

Святині, що зберігаються у Володимирському соборі

  • мощі Святителя Макарія
  • мощі Великомучениці Варвари
Мітки: Київ, церкви, церкви Києва,