Антонів

Sightseeing. Цікаві місця Що дивитися в Антонові?


В селі Антонів, Сквирського району, Київської області, дихають на ладан дві памятки - костел-усипальня досить незвичного архітектурно рішення та старий млин на річці

Костел-усипальня родини князів Подгорських

Усипальня родини Підгірських – польських магнатів, що володіли селом в період кінця 18 ст до 1917 р. Зведена у 1806 р. у вигляді піраміди з додаванням елементів класицизму та ампіру. Правда, Лаврентій Похилевич вказує троохи іншу дату 1810р. Зараз пам'ятка перебуває у занедбаному стані, незважаючи на те, що костел має статус пам’ятки місцевого значення. Стоїть цей храм на пагорбі, наступний поворот за великою лялькою-українкою направо. Поруч з костелом був побудований палац родини Підгірських, який «згорів» в полум’яних роках більшовизму.

Буде корисним знати, що костел заховався хащах, з кожним роком територія навколо нього заростає кущами та деревами, тож найліпшим часом для знайомства з пам’яткою буде беззелений період весни чи осені.

Інші фото

Оновлення! Майданчик навколо пам'ятки, судячи з фотографій вело-мандрівника Петра Грушко, було розчищено влітку 2017 року.

Фотографії усипальні, зроблені мною у серпні 2020 року нижче:

360 панорама всередині костелу

Млин на річці Березнянка

Будівля млину схоже зведена наприкінці ХІХ ст. початку ХХст. Було б непогано тут зробити музей села, наприклад.

Мітки: Київська область, костели, руїни, усипальні, млини, костели, кірхи та реформаторські храми,