Церква Покрова Пресвятої Богородиці
Храм розташований в центрі села. Покровська церква в Бородані побудована у 1800 році на місці старої, яка була зведена у 1745 році.
З назвою трохи плутанина. На моєму попередньому сайті храм значився як Воскресенська церква, зараз більше зустрічається назва Покрова Пресвятої Богородиці. Вартує зауважити, що в Похилевича, вона фігурує як раз як Воскресенська.
Церква дерев’яна на мурованому фундаменті тридольна триглава із двоколонним портиком на заході. Будівля має прибудови до бабинця та апсиди.
Церква відноситься до стилю раннього періоду української дерев'яної архітектури. Милує око мальовнича місцина де розташована церква, та самою її скромністю та стройністю пропорцій.
Лаврентій Похилевич в своїй праці "Сказания о населенных местностях Киевской губернии..." зазначає, що в церкві збереглася, ймовірно від попередньої церкви , чудова запрестольна ікона Божої Матері, що вражає своєю величиною, давниною та живописом. Чи є вона досі, чи змогла пережити ті страшні лихоліття радянської боротьби зі всім святим? Я не знаю.
В церкві збереглися настінні розписи, як то у бабинці зоображенна ікона "Страшний Суд", де на троні сидить Спаситель, а його оточують Марія та Іоан Хреститель і апостоли. Склепіння нави прикрашає зображення Святої Трійці.
Біля церкви стояла дуже гарна деревяна дзвіниця з портиками, які підпирали колони. На жаль, вона не збереглася. Можливо її розібрали.
Архівні фотографії
Фото Стефана Таранушенка і Павла Жолтовського з експедиції Харківського музею українського мистецтва, приблизно 1920-ті рр. Фото з фейсбук сторінки "Пам’ятки України на фото першої третини ХХ ст."