Буда

Печерний монастир

Sightseeing. Цікаві місця Що подивитися в Буді?

У лісі біля села Буда схований від людей печерний монастир. На жаль, я не можу надати точну координату. Мені пощастило знайти в селі провідника, який погодився показати це давнє та цікаве місце. Знайти самому цю печеру, буде важкувато.

49.524284, 30.625480 - ця координата центру села Буда, а не самої печери. Я кружляла селом, в надії хоч якось зрозуміти де ж розташована та печера. І тому зовсім заплуталася, та забула де саме я знайшла провідника, і де ми звернули з дороги в ліс.

Печерний монастир в Буді

Л. Похилевич: "К Богородичной Кошеватской церкви причислены две деревни – Кисловка и Буда-Кошеватска. Обе они почти вместе расположены при ручейке, текущем из Лукьяновки в Рось. Жителей в первой 486, во второй 260. В 1790 году считалось: в Кисловке 24 двора, в Буде 39. В Буде находится возвышенный холм, на коем по преданию жителей находился некогда Мужской базиліянский монастырь, якобы состоявший под ведением Киево-Софийского монастыря или Киевского митрополита. На этом месте и ныне приметен большой заваленный погреб; в нём сокрыты по уверению жителей, монастырские сокровища. Есть также древний вал, оканчивающийся при селе Синице".

Печера була знайдена не так давно. Розкопки розпочалися у 2000 році. Теоретично печера довжиною до 30 м. Наразі прочищено 13 м. Вхід в печеру закритий новими дверима. В самій печері невелике кам’яне ложе, для відпочинку, або можливо це був аркосолій. В печері також багато чисельні ніші під свічки на західному боці. Можливо в печері жило декілька ченців, але було знайдено лише одне ім’я Мануїл. Скоріше за все це був скит від монастиря в Кисілівці поруч.

Знайти печеру важко, серед лісу зі стежки бачимо наступне накриття

Мітки: Київська область, печери, монастирі,