Архітектурні та природні памятки Германівки
Мало яке село на Київщині може похизуватися такою кількістю та розмаїттям пам’яток як Германівка тут і чудова пам’ятка природи Ревина гора з її чудовим краєвидом на село, і вітряк, і археологічні знахідки, і двокласне училище та богадільня в цікавому цегляному стилі, також присутня міська архітектура початку ХХ ст., в яких розташовані музеї, а ще тут ледь не на кожному кроці хоч і сучасні, але гарні цегляні брами та цікаві монументи, серед яких памятні знаки на честь історичних подій в Германівці . Також слід згадати про ще одну пам’ятку, яка розташована поблизу Германівки, - військово-меморіальний «Янівська висота»
Ревина гора
Ревина гора - пам'ятка природи місцевого значення., це високий пагорб над селом та рікою Красна. Вважається, що тут і було літописне давньоруське городище Германич. На пам’ять про це на горі встановлено хрест-оберіг, а в альтанці - камінь з надписом. Вартує додати, що на полях налічувалося близько 70 курганів!
У заказнику ростуть конюшина гірська та польова, в’язіль різнобарвний, лядвинець український, скабіоза блідо-жовта, вероніка сиза, дзвоники репчатовидні, лаватера тюрінгська, підмаренник справжній та астрагал солодколистий, чагарник рокитник руський, суховершки звичайні, деревій звичайний, суниці лісові, звіробій продірявлений, материнка, чебрець Маршала, пижмо звичайне, полин гіркий. Тут можна спостерігати за вівсянками, чеканами, плисками жовтими, жайворонками, лунями та канюками. Тут є комахи, які відносяться до степових видів, і є такі, які занесені до Червоної Книги України: метелики махаон та подалірій, а також бджола-тесляр фіолетова. Ревина гора включена до маршруту Еко-стежки Київщини.
Село Германівка можна назвати селом-музеєм. Тут їх здається сім! На самій Ревиній горі у вітряку створено музей Хліба. Правда, коли він відчинений сказати не можу. Ймовірно хтось був всередині, напишіть будь ласка свої враження.
Також на горі встановлено камінь на честь 5000 загиблих жителів Германівки у 1711 році внаслідок татарського набігу. Така велика кількість вказує на великі розміри Германівки, яка на ті часи не була селом. Германівка отримала статус міста 1631 року, коли належала белзькому каштелянові Анджею Фірлею.
Ще одна сумна сторінка з історії Германівки згадується на Ревиній горі. На початок ХХ століття в Германівці проживало 250 єврейських родин, загальною кількістю 800 мешканців. Після погромів 1919 року в Германівці майже не лишилося єврейського населення, тих кого не вбили, втекли з містечка. Бандоформування Сави Д'якова, потім денікінці... Було вбито більшість євреїв. Германівка зменшила кількість населення, втративши близько тисячі мешканців. Сьогодні в Германівці налічується близько 1600 мешканців.
Також на горі є цікавий обєкт як піраміда.
То ж помилувавшись краєвидами з гори, трохи перепочивши в альтанці заїжджаємо в село. Правда з дорогою є нюанс, в кінці сторінки про це написано в розділі Як доїхати
Богадільня
Богадільня побудована 1908 року за проектом архітектора Володимира Ніколаєва на кошти поміщиків Севрюків із сусіднього села Сутани. Тут свій час проводили дами літнього віку благородного походження.
Нині в цій гарній помітній будівлі розташована загальноосвітня школа.
Двокласне училище
Найстаріша будівля Германівки – двокласне училище, яке було побудоване за проєктом архітектора Ніколаєва у 1883 році .
Нині тут діє Германівська гімназія. А на території навчального закладу було встановлено перший в Україні пам’ятник гетьману Івану Виговському.
Музей козаччини
Музей Козаччини в Германівці розміщено в будівлі колишньої мануфактурної лавки, яку побудував єврей Патлох у 1902 році. Музей відкрито 20 квітня 1995 року, він має археологічний відділ, відділ присвячений козацькій добі ХІV – ХVІІ ст., селянському руху та декабристам, відділ історія Германівки ХІХ - початку ХХ ст., де висвітлюється культура, побут та промисловість, та відділ історії Германівки в період 1917 - 1940 рр., відділ присвячений Другій Світовій війні та відділ «Видатні люди та сьогодення Германівки»
Картинна галерея
Невелика будівля в еклектичному, в якій облаштувалася Картинна галерея була зведена 1904 року За радянські часи тут був продуктовий магазин і до цього теж тут діяла крамничка.
Цьому музею в Германівці не так вже й багато років, галерея була відкрита 2005 року, й хоча тут один виставковий зал, але тут щедро представлені картини людей, які пов’язані із селом, подаровані полотна і навіть картини, написані мешканцями. Тут також періодично проводяться виставки фотографій, а також виробів народної творчості.
Уже в наші, воєнні, часи 1 вересня 2022 року експозиція Картинної доповнилися чотирма картинами художника-соцреаліста Л. М. Стиля, який деякий час жив та малював в Германівці (на той час Красне-2), пейзажі та портрети місцевих.
Колесо часу встановлено з нагоди 900-річчя Германівки у 1996 році.
В Германівці спокійно та затишно, тут мальовнича природа та гарні краєвиди.
Як краще доїхати до Германівки
Якщо ви їдете автотранспортом, то вам можна звернути з Обухівської траси на Матяшівку, далі ви вже обираєте: якщо ви спочатку хотіли б відвідати Ревину гору, то звертаєте з дороги і трохи доброю польовою дорогою. Якщо спочатку в село - то ваш поворот має бути наступним. З Ревиної гори ліпше виїжджати на дорогу, а не як я спускатися з гори поганою дорогою, яка схожа на стежину. Якщо ви мандруєте пішки - то це - як раз ваш шлях.