Храпачі

Церква св. Архистратига Михаїла

На жаль зникла в полум’ї вогню дерев’яна церква ХІХ ст.

У селі Храпачі у 1896 році була зведена дерев’яна Свято-Михайлівська церква в єпархіальному стилі. Церква п'ятизрубна, хрещата в плані, будівлю якої увінчував купол. Її дві попередниці теж стояли на цьому місці. Перша була зведена у 1730 році. І недарма це місце було обрано для будівництва храму - мальовничі краєвиди відкриваються саме звідси, де колись існувало давнє руське городище, знищене моголо-татарською навалою Соколів. На місці старого Соколова вже в 1622 році було й засновані Храпачі.

Як зазначає архітектор Іван Биков, Михайлівська церква "можна уявити яким красивим був пейзаж , де над річкою, на високому пагорбі красувався храм - архітектурна домінанта околиць. Більшовики знесли верхи і розмістили в будівлі клуб . У 1992р. сільрада повернув церква вірянам. Нині храм діючий , недавно був проведений косметичний ремонт інтер'єру. Але зовні зберігається враження занедбаності - сірі , давно не фарбовані стіни, потрісканий фундамент , нахилений хрест. Позбавлена верхів , сувора, сіра будівля церкви чимось нагадує споруди вікінгів. Розташований на городищі давньоруського міста , на місці попередніх храмів 18 і 19 століть , Свято-Михайлівський храм в с. Храпачі має значну історико - культурну цінність і вимагає реставрації з відновленням верхів"

25 грудня 2023 року, храм, на жаль, було знищено пожежею. Як повідомила прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій Київщини, дзвінок про пожежу поступив о 22-19, а рятувальники загасили вогонь на площі 300 квадратних метрів о 23-50. Причину виникнення загоряння встановлюється правоохоронцями.


На жаль, авторка сайту не встигла побачити цю памятку історії та архітектури ХІХ ст., тому нижче фотографії від інших людей.

Мітки: Київська область, втрачені храми,