Мироцьке

Києво-Святошенський район

Околиці села Мироцьке, фактично Немішаєво

Неподалік від Києвадоживають свій вік руїни палацику Остен-Сакенів. 

Історична довідка Історична довідка

В 17ст село Мироцьке належало до Київського Кирилівського монастиря. до Андрусівської угоди. Після приєднання земель від Польщі в склад Російської імперії, Мироцьке разом з Микуличами, Бабинцями та іншими було надано дійсному таємному раднику графу Карлу Сакену. Представнику давнього князівського роду. Карл Сакен був церемонемейстром двору, а до цього вихователем Великого князя Констянтина Павловича. В 1797 р він за власним бажанням пішов у відставку і переїхав в Естляндію (сучасна Естонія). В тому ж році він отримав титул графа, який чотирма роками пізніше було розповсюджено на його племянніків. Після його смерті власність під києвом (де він майже і не був) переходить в руки Івана Христофоровича фондер-Остен-Сакен, потім до його сина Карла Івановича - генерал майора. Після графа маєток мав відходити до дружини Августині, яка походила з родини фон-Гене. Маєток перепродавався та передаровувався. Коли мироцький маєток опинився у власності графа Воронцова-Дашкова він рафові  у 1899-1900 pp. побудував неподалік винокурний завод. 

 Палац фон дер Остен-Сакенів

Координати 50.576389, 30.108694 Точні координати Палацу Остен-Сакенів

Колись шикарна садиба - тепер руїни. Остання спроба відродити садибу Остен-Сакенів у вигляді монастиря зазнала невдачі. Тепер руїни служать інколи сценою для місцевих фестивалів або цікавих експерементальних музичних концертів.

 Одноповерховий з наріжною баштою  палац був зведений  у першій половині XIX століття родиною Остен-Сакенів. Разом з будівництом палацу, поруч нього був розбитий навколо парк. На початок ХХ ст. садиба складалася  з палацу та 2 дерев'яних будинків у парку. В парку було багато фруктових дерев, була зведена альтанка. Через ставок, що знаходився під парком був перекинутий  дерев'яний місток. На протилежному березі знаходились поміщицькі оранжереї. 

 

 

Після 1917 р. графський палац відносився до території смт Немішаєве. В його стінах було розміщено Немішаєвського біохімзаводу. У 2000 році палац постраждав від сильної пожежі. Більше не відновлювався

 

 Як дїстатися до палацу Остен-Сакенів 

З Києва: від станції метро Святошин 1921 (Бородянка) автобусом до зупинки Мироцьке!,  не переходимо дорогу! вертаємося в бік Києва 120метрів  до вулиці і повертаємо на неї, нею й прямуємо до самого палацу (ще 1,2 км)

 

 
Мітки: Київська область, палаци, руїни