Владиславка

Створено село Владиславка на початку ХІХ ст і названо  на честь його власника - Владислава Браницького, сина Францишка Ксаверія Браницького (колишнього коронного польського гетьмана) та Олександри Василівни уродженої Енгельгардт, улюбленої племінниці князя Потьомкіна та камер-фрейліна Катерини II. Владислав Браницький одразу після народження був в чині прапорщика. Був у свиті Олександра І. Владислав приймав участь у військових діях під Смоленськом, Бородіно, у Саксонії, Франції. У 1831 став сенатором.

Як писав Похилевич, в селі Владиславці був фільварок - один з головних і там жили економічні "офіціалісти". У Владиславці також був суд та волосне управління.

У селі зберіглася памятка деревяного зодчества:

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

49.633312, 30.949626Точні координати деревяної церкви  

Дерев'яний храм був зведений на початку ХХ ст. за проектом Миколи Юргенса (він розробив проекти для церков у Розсішках, Вовчкові, Зрайках, собору Радомишлі ) та освячений 1910 року. Храмове свято стало й днем села - 21 вересня. Храм зводився коштами та силами мешканців Владиславки. На 2008 рік церква суттєво відрізнялася від стандартного стилю. а тепер.. тепер церква з секти "золотих куполів". А вам який варіант до вподоби. Висловлюйтесь в коментарях внизу сторінки

 

 

 

 

Не знаю чому, а наче й типова будівля сільського клубу на Київщині , але затримала на собі увагу нашої подорожуючої компанії.

 

 

 
Мітки: Київська область, Дерев’яні храми, Церкви