Арбузинський каньйон

Арбузинський каньйон - природне диво України

Арбузинський каньйон розташований у Вознесенському районі, між селами Трикрати та Актове. Він, як і його сусід Актовський каньйон входить до складу Національного ландшафтного парку «Бузький Гард». Хоча часто Арбузинський каньйон називають молодшим братом Актовського, але вони дуже різні.

Довжина Арбузинського складає всього півтори километри. Але ця невелика відстань компенсується дивовижним ландшафтом: величезні камені-валуни утворюють свого роду лабіринти, а внизу тече маленька річка Арбузинка, яка й дала назву каньйону. Вона то з силою врізається в каміння, то обходить його, знову накопичуючи сили, і потім вливається у більшу ріку - Мертвовід, яка панує серед іншого каньйону - Актовського.

Кажуть, що в Арбузинському каньйоні не буває справжньої зими. Тут утворився свій мікроклімат завдяки тому, що тут декілька тисяч мільйонів років тому були вулкани. Місцевість щедра на трави, квіти, кущі, тут живуть багато цікавих тварин та птахів.

Найбільш живописно каньйон виглядає восени, коли різнобарв’я осінніх кольорів контрастує з блакитним небом, а сірі валуни, поїдені мохом виглядають наче тварини-велетні.

Тут дійсно добре, спокійно та затишно.

Білі гори

Неподалік від Арбузинського каньйону розташована доволі цікава місцевість - "Білі гори". Це колишнє місце видобутку білої глини нині доволі популярна фотолокація. Поруч - колишній кар’єр з прозорою водою та скелистими берегами.

Мітки: Миколаївська область, пам'ятки природи,