Краснопілля

Стара назва села - Блюменфельд - Blumenfeld , це було німецьке поселення, одне з багатьох подібних на території Херсонської губернії. Заснована колонія була 1862 року

У Краснопіллі знаходяться руїни храму св. Георгія - St Georg Kirche

Костел св. Георгія

Костел був зведений на початку ХХ ст. Храм мав три престоли., центральний був присвячений святому Георгію і мав у вівтарній частині його скульптуру.

Стіни храму прикрашали чотирнадцять зображень зупинок Христа, так званої Віа Долороса - Хресної дороги, свого останнього шляху Ісуса, шляху на Голгофу.

Скульптурна композиція "Оплакування Христа" та статуя Божої Матері Назаретської.- були прикрасами храму. Служби супроводжувалися звуками органу.

На жаль, всяке храмове начиння, ікони, статуї було розкрадена за радянські часи. Що сталося з органом - мені невідомо. У приміщенні храму було влаштовано склад, а потім будинок культури села. Потім, будівля не використовувалася і руйнувалася. Так й досі ще стоїть руїною просто неба без даху, без дверей. Поки що... Хотілося б щоб мешканці усвідомлювали, щоб подивитися цю пам'ятку німецької спадщини в Україні, туристи сюди їдуть з різних куточків країни.

Трохи цифр Довжина колишнього католицького храму в Краснопіллі 36м, ширина 18м, дзвіниця 38 м.

В інтернеті знайшла інформацію, що 2013 року у рік 150-річчя заснування колонії Блюменфельд в село Краснопілля приїжджали нащадки німців, які тут проживали. На честь пам'ятної дати було встановлено [хрест-пам'ятник з надписом російською та німецькою "Усім німецьким колоністам, які були поховані на цій землі, вигнані, замордовані та розтріляні в застінках НКВД. Скорботні нащадки"

Хоча й були розмови про те, щоб віддати будівлю храму православній церкві. Але станом на 2020 рік руїна лишається руїною

Мітки: Миколаївська область, руїни, костели, костели, кірхи та реформаторські храми, німецька спадщина,