Исаєве

Sightseeing. Цікаві місця Що глянути

Палац Курісів в стилі французького шато та церква Ікони Казанської Богоматері

Палац родини Курісів

Координати палацу 47.480104, 30.489998координати палацу Курісів на карті Google

Зведений у 1905 році родиною Курісів (цій родині належав маєток в Покровському-Курісові - нині Курісове , Лиманського району, Одеської області , зараз там руїни колись величного палацу)

 

В середині 19 століття значну кількість земель купує родина Гижицьких . Їх донька Людмила виходить заміж за Івана Іраклієвича Куріса. А після смерті власника Івана Гижицького, маєток відходить його онуку - Александру Івановичу. На початку ХХст, після народження п'ятої дитини Олександр розпочинає будівництво палацу.  Очевидно, палац має досить складну структуру. 

 

 

 З 1991 року палац Курісів набув статус пам'ятки місцевого значення. А у 2000 році в рамках візиту до колишнії родинних маєтків його відвідав Олександр Олександрович Куріс з дружиною, які нині проживають у Парижі.

За запрошенням Курісів, в новому палацs жив та писав портети родини, французький художник Люсєн Гектор Моно. Йому полюбився маєток, можливо він нагадував йому Францію. А пізніше він надав притулок вже в себе у Франції емігрувавших від радянського влади Олександру Курісу та його багатосчисельній родині.

 

Церква ікони Казанської Божої Матері

Храм зведений при першому власникові цих земель - генерал-майора Івані Івановочі Ісаєві. 

 

 

 Як доїхати до Ісаєве до палацу Курисів

Вам потрібно з траси М05 Київ-Одеса повернути на автошлях Т1640 в координаті  47.541450, 30.318505на карті Google Для подорожуючих з Києва потрібно проїхати трохи далі щоб піти на розворот. Не прогавьте. Координата вже розвороту 47.539590, 30.318875 Далі ви прямуєте на Андрієво-Іванівку (там є старовинна цегляна церква, доречі), і там вже поруч Ісаєве.. Далі користуємося координатами наданими при описі палацу.

Мітки: палаци, садиби, церкви, Одеська область