Измаїл

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого

Кафедральний величний собор з галереями, мечеть, кладовище героїв зі склепом загиблих воїнів, багато храмів різних христіанських конфесій та своєрідної архітектури.

Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці

Зведений собор за проектом архітектора Авраама Івановича Мельникова. Роботи керували декілька архітекторів. Будівництво розпочалося у 1821 році, на місці більш старшої церкви. Тривали роботи довго. Храм був освячений у 1831 р. Настінний живопис був виконаний художником Павлом Олексійовичем Пискаревим. При чому двічі у 1913 р та 1936рр. Піскарев також розписував храми у Білгороді-Дністровському, Болграді, Рені. Про його живопис ізмаїдський єпископ Неофіт писав «Пискарёв проявил понимание духа древневизантийско-русской церковной живописи»

В соборі знаходяться  чудотворні образи Пресвятої Богородиці «Рятівниця», привезена з Афона та «Скорослушниця» ), а також ікони «Святой Марії Магдалени», «Святого Великомученика та целителя Пантелеймона».

 

 Мечеть

 45.339333, 28.806667 

 

«Кладбище героїв»

Від цвинтаря лишився склеп, де були поховані невпізнані рештки солдат. Опізнанні тіла були поховані на могилах. Склеп зведений архітектором Ф. Рутта у 1926 -1929 рр. На склепі була монумент «Пам’ятник Героям» . Висота була 14 метрів, навершині бронзовий орел. А на склепі були меморіальні плити з прізвищами загиблих . Всередині склпе служив капличкою. Тут були ікони та горіли лампадки. Зруйнований обелиск в Радянські часи, а склеп було надругано.  Початок робіт по відродженню пам’ятки було розпочато у 2013 році . Коли було зроблене фото, роботи ще не розпочиналися. 2012р.

 

Свято-Вознесенський храм

Мурована церква була зведена  у 1874р, освячена у 1879р. При храмі працювала приходська школа. Будівля й досі існує. В радянські часи приход було скасовано, а в будівлі церкви розташовано склад хімікатів. Будівля була пошкоджена пожежею. Напівзруйновану без куполів пам’ятку у 1992р. віддали УПЦ МП. Церква розташована на території православного кладовища. Тож є усі передумови вважати, що мурована церква була зведена на місці більш старшого храму, можливо дерев’яного.

 

Церква святителя Миколая

Знаходиться біля території фортеці. Зведена у 1852 р.

 

Успенська церква

Знаходиться на території фортеці. Зведена у 1941 р.

 

 

Ще в Ізмаїлі знаходяться такі сакральні пам’ятки:

  • Церква Непорочного зачаття
  • Свято-Миколаївська церква (старообрядська)
  • Церква Святих Костянтина і Олени
  • Церква Різдва Богородиці (єдиновірча)
  • Костел Координати 45.342180, 28.832815

 

 

Мітки: Одеська область, Церкви, Костели, усипальні, мечеті