Кучурган

Sightseeing. Цікаві місця Цікаве? Наврядчи

Звичайному мандрівникові тут нема чого робити, лише допитливому! або краєзнавцю

історична довідка

Село Кучурган до 1944 року називалося Страсбург (Strassburg ). Воно було засноване як німецька колонія шістдесятьма родинами з Прусії, Вюртемберга та, звісно, Ельзасу – міста Страсбург, на честь якого і названа колонія. Навколо поселення Страсбург сформувався округ з шести поселень:

  1. Зельц (тепер село Лиманське, там збереглися руїни колись гарної німецької церкви)
  2. Баден ( нині Очертівка, там ще з десять років тому були руїни церкви, на превеликий жаль, коли я була у 2009 році, там вже ніяких руїн не існувало, або місцеві зовсім забули про «німецькі каменці»)
  3. Штрасбург (нині частина Степанівки)
  4. Майгейм (Кам’янка, зберіглися руїни кірхи)
  5. Ельзас (Щербанка, спотворена будівля кірхи)
  6. … і сам Страсбург (Кучурган)

Німецька церква – кірха на честь святого Йосифа

Зведений храм у 1863 році. Радянська влада, як завжди, зі збоченнями познущалася з сакральної споруди: в будівлі колишнього храму розмістила будинок культури.

Коли я у 2009 році навмання спиталася за те, чи лишилося щось в Кучурган чи Очертянах, то мешканці звісно направили мене в Лиманське. Вони не могли мені повірити, що може цікавити отака будівля, яка колись була кірхою. А я в свою чергу не повірила, що це будівля колись була храмом. І от пройшло більше десяти років, як я з деяких джерел дізнаюся, що таки дійсно, оце страшне – це колишня німецька церква.

В інтернеті є фото з іншого боку будівлі – де більше видно схожість з храмом. Я ж вже тоді травневого ще недовгого дня поспішала до Зельцу.

В Кучурган по інший бік траси Одеса - Кишинів знаходиться нова православна церква, побудована 2007 році.

Мітки: Одеська область, кірхи, костели, кірхи та реформаторські храми, німецька спадщина,