Великодолинське

Sightseeing. Цікаві місця Памятки Великодолинського

Лютеранська церква у Великій долині кохання

Історична довідка

Історична назва села — Аккарджа, після заселення селища німецькими колоністами в 1802 перейменоване в Гросслібенталь ( Großliebental ), з 1918 по 1945 рр, Велика Аккаржа, і потім вже відоме як Великодолинське.

За часи німецької колонії тут налічувалося більше 250 дворів, діяли дві школи, лікарський пункт, німецька церква, в селі була поштова станція, функціонував паровий млин, 6 торгових лавок та 4 винних погреби. От власне зараз винне виробництво тут розвивається і місцевий винзавод увіковічує німецьку назву села в назві своєї продукції. Так як вино я не смакувала, нічого сказати не можу. Але родючі землі Одещини та її сонячний клімат сприяють вирощенню винограду.

Колишня німецька церква

Großliebental, знаходився біля Одеси, й був другим населеним пунктом, куди після заманливого маніфесту прибули німецькі колоністи. Маніфест сулив позбавлення від податків, надання багато землі, дозвіл займатися та розвивати промисловість.

Німецька церква новими мешканцями з закордону була зведена у 1848 р. Вона вважалася дуже гарною. Мала восьмикутні колони. Месу супроводжував урочистою музикою орган Енгельмана.

Зараз тут діє православна церква Храм Спаса Преображення. Без всякого архітектурного смаку добудований купол та дзвіниця. Але наче територія добре доглядається, храм відновлюється під іншу конфесію, над входом тепер мозаїка, судячі з більш нових фотографій з інтернету,

Як доїхати до Великодолинського

Село Великодолинське знаходиться в Овідіопільскому районі. майже всі маршрутки, що прямують з Одеси до Овідеополю йдуть через Великодолинське. Кожен день курсує автобус №38 з автостанції Привоз..

Мітки: Одеська область, церкви, кірхи, костели, кірхи та реформаторські храми, німецька спадщина,