Вишняки

Sightseeing. Цікаві місця Що цікаве є в Вишняках?

У Вишняках, Полтавської області, є дві пам'ятки архітектури Троїцька церква та садиба поміщиків Котляревських

Історична довідка

Засновані Вишняки у XVI ст. Серед перших поселенців був й козак Савка Вишняк. Ймовірно так і пішла назва села

Вишняки відвідав Т. Г. Шевченко під час своєї подорожі по Україні, про що згадував у повісті «Близнецы».

Уродженцем Вишняків є дослідник Антарктиди І.Ф. Хмара (1936 — 1956 р.)

Палац Котляревських

Одразу після того як Вишняки переходять у власність до поміщиків Котляревських вони будують тут у 1805 р. палац.

Палац доволі простий в своїй архітектурі, квадратний в плані, двоповерховий. При вході одразу сходи з двох боків ведуть на другий поверх до овальної зали, яка завершена куполом, який ззовні прикрашає шпиль. З вікон цього купола освітлюється овальна зала. Над головним входом - різьблений дерев'яний балкон-тераса, (саме з нього зробила фотографію Троїцької церкви - на неї тут відкривається чудовий вид). Балкон спирається на масивні кам'яні стовпи. На стіні головного фасаду дошка, де написано, що в липні 1843 р. тут перебував Т.Г.Шевченко, який в цей період мандрував Полтавщиною. Цікавий вид відкривається якщо подивитися на споруду з боку паркового фасаду. Тут парк різко обривається вниз до ріки. Отже, перед нами парковий фасад: балкон підтримують чотири стовпи, але цей балкон виглядає більш гарним ніж головного фасаду. А знизу навіть є вхід чи було велике вікно до підвалу.

До речі, існує припущення, що Вишняківська садиба та Троїцька церква поєднанні невеликим підземним ходом в метрів 100. Зараз в колишній садибі розміщується чи то інтернат чи то притулок для літніх людей.

Можливо, щось змінилося від 2008 року. Але на той час «ознак життя» тут не спостерігалося, хоча будівля охороняється і "чужих" сюди не пускають.

інтерєри палацу

Церква св. Трійці

Троїцький храм побудований 1794—1799 рр. Церква цегляна, одноглава. Стіни оформлені неглибокими лукоподібними та циркульними нішами та пілястрами, які завершені парапетом-аттиком. В архітектурі простежується плавний перехід від бароко до класицизму. В середині храм виглядає значно більшим ніж здається з вулиці. Інтер’єр мені дуже сподобався. А біля церкви розташований замість дзвіниці газовий балон. Сподіваюсь, храм обзавівся справжніми дзвонами.

Дорога до Хорола з Києва хороша. Швидка траса. З Хоролу до Вишняків - на даний момент я не знаю. У вас є дані? пишіть. Доповню

Мітки: Полтавська область, палаци, церкви,