Базальтове

 

 Базальтові стовпи 

 

50.922863, 26.234021 Точні координати пам'ятки на карті Google

і ще! 50.921876, 26.236961Точні координати пам'ятки на карті Google 

Отже, їдуть туристи в Базальтове саме за цією красою!

 

 

Заказник «Базальтові стовпи» Геологічний заказник «Базальтові стовпи» був створений на базі Івано-Долинського родовища базальтів . Великі поклади базальту були виявлені біля сіл Новий Берестовець і Базальтове ще у XVIII столітті. З 1972 року «Базальтові Стовпи» мають статус пам'ятки природи місцевого значення, що її використовують як зону відпочинку. Загальна протяжність відслонень базальтів у межах заказника — 180-230 м. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2 м. Висота — від 3 м до 30 м. Стовпи мають властивість давати прямий рівний розкіл. Також на території заказнику є мінерали адуляр, хлорит, яніт, кварц, халцедон, кальцит, барит, гематит, пірит, марказит, псиломелан, борніт, азурит, мідь самородна.

 
 

Промисловий видобуток вівся відкритим способом, отже неробочі кар’єри було затоплено. Краєвиди тут чудові: берега поросли деревами, а базальтові стовпи, немов воїни-велетені, стоять над тихою гладдю води і створюють незабутні враження, особливо для тих, хто бачить їх вперше. Залишена у воді техніка додає трохи апокаліптичного вигляду краєвиду. Купатися в кар’єрі не рекомендується, небезпечно для життя.

Наймальовничіший кар'єр з базальтовими стовпами розташований в урочищі Янова Долина біля села Базальтового. Посеред затопленого водою кар'єра тут утворився маленький острівець, який місцеві називали «Острівком кохання».

 

 

 

 

 
Мітки: природна пам'ятка, Рівненська область