Бережниця

Історична довідка

Бережниця вперше згадується у 1629 році,. Назва походить від слова берег, а поруч й знаходиться річка - Горинь.

До середини 1930-их в Бережниці зберігався екземпляр Острозької Біблії з дарчим написом князя Острозького. Тепер книга міститься в експозиціях музею у Варшаві.

Дубровицький район
Відстань до райцентру 18 км
Відстань до найближчої з\с 16 км
Поруч річки Горинь, Бережанка

Церква Різдва Богородиці

На місці згорівшої церкви Різдва Богородиці, у 1911 році був зведений місцевими майстрам новий дерев’яний храм, хрестоподібний у плані, вівтарем на схід. Пофарбоаваний у притаманний Волині колір блакитний. У 2012 році на подвір'ї церкви Пресвятої Богородиці було знайдено старовиний дзвін , відлитиу у 1901році. Вважається, що дзвін був захований під час атеїстичного свавілля.

Бережниця - батьківщина відомої скульпторки Теодозії Марківни Бриж В селі встановлена скульптура її авторства - "Розпяття Ісуса Христа" (відкриття відбулося вже після смерті майстрині) та погруддя поета Шевченко Т.Г.

Костел в Бережниці був. Але з приходом радянської влади, храм на честь святого Рафаїла був висаджений у повітря. Також тут існувала й синагога та чотири молитовних будинки, що свідчить про потужну іудейську громаду. Ані від споруд ані від цвинтаря не лишилося й сліду.

Більше прочитати про історію Бережниці можна тут

Мітки: Рівненська область, дерев'яні храми, церкви,