Сарни

Історична довідка про Сарни

Місто Сарни виросло з простого залізничного полустанку, побудованого у 1885. Розвиток як міста неабияку роль відіграла залізниця та навколишні природні ресурси (ліс, торф, граніт, вапняки ) . 1902 року через Сарни проходила гілка Київ-Ковель. А з 1917 року Сарни набули статус міста. Нині Сарни - райцентр Рівненської області. Назва мiста Сарни пiшла вiд дикої кiзочки сарна, яких дуже багато було в лiсах Захiдного Полiсся. Тепер ця тваринка прикрашає і герб міста.

Вартує і згадати той факт, що в Сарнах на військовій базі була знищена останная пускова установка ракет середньої дальності за умовами договору між США та СРСР.

В місті розташований історико-етнографічний музей, в якому налічується понад 7000 експонатів. Музей може похвалитися колекцією унікального поліського бурштину, стародавнього одягу, археологічними знахідками. Цікава й колекція побутових речей поліщуків - це вироби з лози, дерева, льону, соломи.

В Сарнах зведено декілька храмів різних християнських конфесій:

      • Свято-Покровський собор (УПЦ), 51.336866, 26.607508Точні координати на карті Google
      • церква святого Володимира (УГКЦ), 51.320680, 26.620821Точні координати на карті Google
      • костел Преображення Господнього (РКЦ) - 1920

Костел Преображення Господнього

Зведений в модерному стилі костел Преображення Господнього (РКЦ) на місці деревяного. Друга Світова війна не дала закінчити будівництво храму. До 1959 року храм функціонував для католиків з міста та округи, але потім місцева влада закрила приход. В приміщені костелу організували склад харчових продуктів. Лише з 1990рр почалося відродження храму. Також було повернуто голову святиню храму - ікону Матері Божої Остробрамської

Панський маєток

чи адміністративна будівля

Також в місті є будинок схожий на маєток. Нині там функціонує пошта. На сайті etoretro.ru знайдено стару світлину зроблено у 1938 році. На той час це було адміністративна будівля - повітового департаменту.

Біля Сарни розташована природна памятка - заповідне урочище Розвилка, де зберігаються рослини та комахи, занесені до Червоної книги, а також насадження вікових дубів (150 років) та вільхи (60 років). В урочище живе близька 40 видів різних птахів.

Мітки: Рівненська область, церкви, палаци, дерев'яні храми, костели, палаци та садиби, костели, кірхи та реформаторські храми,