Памятки Куянівки
Село Куянівка було засноване на початку XVIII ст.
Куянівка постраждала внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СРСР 1923–1933 та 1946–1947 рр
В селі збереглася стара церква та доживає свій вік перетворюючись на руїну садиба поміщиків
Церква на честь Іоана Воїна
Церква на честь Іоана Воїна було зведена у 1812-1814 рр. Днем села є його храмове свято.
Існує легенда, що церкву будували полонені французи, бо будівництво розпочалося після Наполеонівської війни з Росією. Під час антирелігійної боротьби в часи радянської влади з церкви був видалений купол. На жаль, на 2012 рік церква перебувала в стадії довготривалого ремонту.
Архітектура церкви в Куянівці відноситься до рідкісного типу центричного храму, який більш притаманний Західній Європі та Середземномор'ю. Споруду можна вважати однією з найкращих пам'яток зрілого класицизму в Україні.
Маєток Куколь-Яснопольських
Храм Іоана Воїна в Куянівці входив в архітектурний комплекс маєтку Куколь-Яснопольських. Зараз сам палац знаходиться в стані руйнації.
Дивно спостерігати як руйнується памятка історії, розташована в центрі села. На території колишнього маєтку , в старих його будівлях діють школа, лікарня, та будинок культури.
Промислове минуле Куяновки
В Куянівці був цукровий завод, якій був побудований у 1842 році і належав поміщикові Івану Андрійовичу Куколь-Яснопольському. Він пережив бурхливі роки революції та війни, але у 2001 році його було ліквідовано. На 2011 рік від заводу лишилися лише руїни та заводська труба. Цеглу з руїн розбирають та продають, подвір’я заводу заросло чагарниками.