Підлипне

Історична довідка

Вперше село Підлипне, Конотопського району, згадується у літописі Самовидця 1652р. Має місце версія утворення села разом з містом Конотоп.

Через село проходили торгівельні шляхи, а само село було під захистом Конотопського замку, ці фактори дуже сприяли його розвитку.
У 1654 році село стає центром козацької сотні на чолі з сотником Василем Ревою.

Церква святителя Миколи Чудотворця

На високому пагорбі в центрі села стояла дерев'яна козацька церква, вкрита солом'яною стріхою, яка була освячена на честь святителя Миколи Чудотворця. При храмі діяла братська парафіяльна школа та козацький шпиталь, який утримувався на кошти громади. Дерев'яна церква горіла-відбудовувалася- і...знову горіла. Після чергової пожежі у 1896 році на місці старої церкви звели муровану нову. Приход проіснував до 1933року, а саму будівлю за наказом голови сільради Вовчанецького почали руйнувати. Потім вирішили недоцільно і стали використовувати будівлю як сільський клуб. В часи Другої Світової війни, приход було не надовго відкрито. По закінченню війни в будівлі знову зафункціонував клуб та бібліотека. І нарешті, у 1992 році багатостраждальну будівлю було передано церкві і відновлено богослужіння.

Як дістатися до села Підлипне

Підлипне розташоване в Конотопському районі за 6 км від районного центру і залізничної станції Конотоп. Поруч проходять дороги Р-60 и Р-61.

Мітки: Сумська область, церкви,