Маєток Миклашевського
Андрій Михайлович Миклашевський власник Волокитине звів тут чудовий маєток, заснував порцелянову фабрику. Для Волокитинської церкви саме на цій фабриці був виготовлений порцеляновий іконостас, напевне єдиний в Україні. А різні вироби волокитинської фабрики порцеляну зберігаються і в музеях, й у приватних колекціях.
Церкву було знищено за радянські часи. За одними джерелами на її місці побудували, за іншими джерелами перебудували на клуб. Але, збереглася фотографія руїн , яка знищувалася протягом 1955—1958 р. Іконостас розібрали на фрагменти та церковні речі розійшлися теж по різних музеях, Отже, від всього маєтку лишилися лише брами, одна "золота", інша скромна у "готичному" стилі.
Скоропадський, чиїм дідом був Миклашевський по лінії матері, проводив тут своє дитинство, з його спогадів дізнаємося «Найкращі часи нашого дитинства, провів я в Волокитине Глухівського повіту Чернігівської губернії, що належав дідові моєму по материнській лінії Андрію Михайловичу Миклашевському. Маєток цей універсалом Мазепи було визнано за предком мого діда стародубським полковником Михайлом Андрійовичем Миклашевським. Я багато їздив по Україні, і вважаю, що в сенсі розташування це був один з найкрасивіших маєтків. Прекрасний просторий дерев’яний будинок в стилі Олександрівського Empire, з одного боку галявина, біля галявини знаменита Волокитинського церква, оздоблена всередині обробленою Волокитинською порцеляною, і чудовий вид на річку, пластичну річку Клевень, що є кордоном між Україною і Великоросією, на цілий ланцюжок сіл і далі на місто Путивль. З іншого боку теж дуже велика галявина, де росли кілька прекрасних екземплярів дубів, тополь і каштанів і два чарівних флігеля для гостей»