Червоногород

урочище Червоне

Sightseeing. Цікаві місця Одне з місць в Україні, яке закарбується у вашій пам'яті назавжди

Незабутній мальовничий дивовижний Червоногород, місце, якого вже з півстоліття немає на адміністративній карті і місце, яке вже давно має позначку у планах більшості туристів. Жителі Тернопільської області добре знають урочище Червоне, як місце відпочинку. А от для тих, хто любить подорожувати теренами України, Червоногород - свого часу це було відкриття. Вид на нього вражає кожен раз, скільки б тут не побував. Це дійсно унікальне місце!

Що можна подивитися в урочищі Червоне:

  • Руїни замку та палацу Понінських
  • Костел Вознесіння Діви Марії
  • Каплиця дітей Понінських
  • Каплиця Йоганни Понінської
  • Джуринський водоспад
  • Печери
  • Природа навколо мальовнича

Замок

Ще декілька осінніх аерофотографій

На початку квітня 2013 року раптово обвалилася одна з веж червоногородського замку. І це не дивно, ця трагедія - закономірність, бо так буває, коли за пам'ятками не доглядають. Один з варіантів обвалу - зсув ґрунтів.

Після Другої Світової війни, коли від палац був пошкоджений, а лише дві вежі стійко витримали ці дві війни ХХ століття, до руїн не було ніякої справи. Окрім ... мешканців сусіднього села, які розібрали остаточно залишки палацу. Ніби з 1989 року пам’ятка перебувала на обліку пам’яток місцевого значення. На початку 2000-их років, але її разом з руїнами костелу (разом 23 га) передали у власність Тернопільській єпархії УАПЦ. За ці всі роки пам’яткою зовсім не опікувалися. На території замчища у вагончику проживала якась людина, яка тільки хотіла гроші за вхід та щось намагався розказати явно поза релігійне, хоча називав себе священником. Я не хочу вдаватися в подробиці, свідком яких я сама була, бо то занадто принизливо для церкви як структури. Але як факт, ніяким Петро-Павловським монастирем та відродженням пам’яток і навіть в повітрі не віяло. А потім сталося ще гірша подія, яка завдяки журналістам набула розголосу пам’ятку хотіли перепродати шляхом шахрайських схем. Детальніше про цю заплутану справу можна прочитати тут

Костел Небовзяття

Каплиця Понінинських

На одному з пагорбів неподалік від серпантинної дороги родина Поніньських у 1835 році побудувала чудовий родинний мавзолей у класичному грецькому стилі. Гелена Понінська поховала тут своїх двох дітей Калліста та Кароліну.

Каплицю зруйнували вже за радянські часи. У родовому мавзолеї був чудовий мармуровий барельєф, виконаний у 1842 році у Римі видатним данським скульптором Бертелем Торвальдсеном. На ньому митець представив "Генія Смерті" на чолі з померлими дітьми та вбитою горем їх матір княжну Гелену Понінську. У 1961 році директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, світла йому пам'ять, знайшов його серед руїн та сміття і забрав до Львова. Нині робота експонується у Львівській галереї. Ймовірно, у фондах музею, можуть бути і інші фрагменти, статуї тощо.

Рештки різьблених колон з доричними капітелями та залишки розбитої статуї без голови лежать у траві неподалік від каплиці.

Нижче фотографії за липень 2005 рік, у 2021 році нічого не змінилося

Каплиця Понінських ракурси у світлому жовтні 2021 року

Каплиця-мавзолей княгині Йоанни Понінської

Водоспад Джурин

Джуринський водоспад вважається найвищим рівнинним водоспадом України - його висота складає 23 метри. Для порівняння найвищий рівнинний водоспад Європи розташований на річці Рейн неподалік від містечка Нойхаузен-ам-Райнфалль. Його висота сягає 23 метри, а ширина складає 150! метрів.

Джуринський водоспад ніколи не пересихає, і тішить своїми повними водами майже увесь рік, а взимку при сильних морозах він замерзає і набуває вражаючого вигляду.

Мітки: Тернопільська область, фортифікаційні споруди, палаци, палаци та садиби, руїни, abounded places, каплиці, замки, водоспади, пам'ятки природи, костели, костели, кірхи та реформаторські храми,