Плебанівка

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого в Плебанівці?

Село Плебанівка, що поблизу Теребовлі, відома туристам своїм великим залізничним дев’ятиарковим мостом.

Залізничний Плебанівський міст-віадук

Міст-красень був побудований у 1896 році при прокладанні залізниці Тернопіль-Копичинці. Диво інженерної думки звели всього за чотири роки, під керуванням австрійських спеціалістів.

Як зазначає тернопільський архітектор Анатолій Пасько: «Арковий стиль конструкції моста у Плебанівці обрано не випадково. Адже саме така форма посилює надійність довжелезного віадука, збільшуючи термін його експлуатації. Давнім будівничим під час спорудження цього моста потрібно було враховувати низку моментів. Передусім, це, власне, вага самої конструкції, сили натягу, тиск на ґрунт, гідростатичний тиск, характеристики ґрунтів. А ще ж треба було брати до уваги і періодичні навантаження рухомого складу поїздів, ритмічні удари під час проходження ешелонів, зрештою, вплив вітрів, води, можливого обледеніння, сезонний перепад температур, навіть, сейсмостійкість. Адже тут фіксувалися, нехай і невеликі, та все ж землетруси - як відлуння більших, що виникали в українських Карпатах чи в Румунії. І тим не менше, давні зодчі всі ці обставини врахували і віадук успішно служить людям вже понад століття. Витримав він за цей час сотні і тисячі тонн вантажів, які ним перевозилися і перевозяться й нині»

Міст-віадук в Плебанівці чудом вцілів при бомбардуванні під час Першої світової, хоча й був пошкоджений, але його відновили у 1926 році.

Ця туристична принада безперечно привертає увагу багатьох подорожуючих Тернопільською областю.

Навіть «Укрпошта» у 2018 році ввела в обіг поштову марку «Віадук, с. Плебанівка»!

Плебанівський міст-віадук – один з найгарніших мостів в Україні і він додасть особливу родзинку при плануванні подорожі Тернопіллям.

Але це ще не все. Тернопільська область може похвалитися ще одним мостом-віадуком! Й розташований він неподалік в Плебанівського , теж в Теребовлянському районі - у селі Кровинка!

Подібний міст-віадук ще є на Закарпатті у селі Ворохта. Він вважається одним з найбільших у Європі.

Як дістатися до Плебанівського віадука?

Легше за все машиною. Хоча не будь якою машиною можна заїхати близько до моста. Дорога поміж хатами перетворюється на польову. В непогоду це буде зовсім незручно. Отже швилше, лишити машину біля магазину і прогулятися пішки. Майте на увазі що через вулицю Будівлельників ходу нема - лише широка стежина. Цей варіант не підійде ані пішим ані мандруючим автівкою. Пробиратися кріз хащі ще те задоволення, та й машину шкода. Ваш орієнтир цей поворот (посилання на карту Google) Всього 250 метрів від нього і ви на місці!

Мітки: Тернопільська область, мости, промислова архітектура, промислові об'єкти,