Історичні та архітектурні пам'ятки Теребовлі
- Замок (руїни)
- Церква та дзвіниця Св. Миколи
- Колишній Монастир кармелітів: Костел Успіння Діви Марії (нині Церква святого Володимира), келії, мури з баштами
- Ратуша
- Костел з відкритою галереєю
- Старовинні будинки по вулицях вул. Родини Юрчаків, вул. 22 Січня, вул. Князя Василька
Замок
Монастир Кармелітів (колишній)
Ратуша
Будівля магістрату - теребовлянська ратуша була зведена у ХІХ ст в класичному стилі. Під час Першої світової війни будівлю зруйнували. У міжвоєнний період ратушу відбудували за новоствореним проектом. Це двоповерхова, прямокутна у плані споруда. Має чотирисхилий дах. Будівлю вінчає триярусна вежа з механічним годинником-курантами, котрі відбивають кожну годину, а також кожні 15 хвилин. На башті на рівні 36 метрів влаштований оглядовий майданчик.
Ратуша й донині грає роль магістрата. В ній розміщується Теребовлянська міська рада, Управління праці та соціального захисту населення й інші заклади.
7 липня 2021 року відбулося урочисте відкриття оглядового майданчика на ратуші приурочене дню міста. Ремонтно-реставраційні роботи на міській ратуші проводились з 2019 до 2020 року. Тепер з висоти 36 метрів відвідувачи можуть помилуватися краєвидом на усе місто, з майданчика видно найцікавіші архітектурні пам’ятки Теребовлі, зокрема й замок.
19 грудня 2023 року було урочисте відкриття відновленного годинника на Теребовлянській ратуші. Тепер рівно 12 годині дня звучить гімн України. Перед масштабним вторгненням годинник встав, а з гучномовця ратуші звучали тільки звуки тривоги.