Андрушівка

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого

Руїни  палацу графа Тишкевича над сільським ставком. 

 Андрушівка - село в Україні, в Погребищенському районі Вінницької області.

 Палац Тишкевичів

Координати палацу 49.359743, 29.211989  Координати палацу  на карті Google

 

 

Палац в стилі класицизму, асиметричної форми, основні об’єми східної старої частини палацу розділені пілястрами іонічного ордеру, на рівні другого поверху зроблені декоративні ніші з наличниками.
чотиритомник «ПМА УРСР»

Автобус ходить сюди доволі рідко, а машиною їхати шкода – розбита давня бруківка дуже псує машини. Можливо саме віддаленість від траси і визначила долю палацу графа Тишкевича і розв’язала руки керівництву села.  Сьогодні - це вже руїна, з купою сміття в середині. Але допитливому мандрівникові відвідати руїни палацу буде цікаво.

 
 
 
 

Церква... дерев'яна ... була...

Однією з жахливих факторів людської тупості було зруйнування старовинної церкви 1719г. Нещадні до релігії 30-ті рр. минулого століття пощадили будівлю церкви Різдва Богородиці, хоча приход був зачинений. В радянські часи колишня церква була клубом. Можливо церква довго ще помирала кинута напризволяще, якби не у 2005р церква була зруйнована за наказом священика сусіднього села Плисків. Що керувало почуттями та думками цієї людини, сказати важко, тим біль ще важче, пояснити цей вчинок з позиції служителя церкви.

Що ще було в Андрушівці?

Михайло Тишкевич побудував в Андрушівці цукровий завод, який був розташований у західній частині села 

Ну й головне, в Андрушовці був...

Замок ?

Замок за свідченнями ще на початок ХХ століття стояв у руїнах 

 

Мітки: Замки, Вінницька область, Церкви, Палаци, Дерев’яні храми, руїни