Церква святителя Миколая
Цю чудову дерев’яну церкву святителя Миколая називають ще Старогородською, тому що вона зведена в старій частині Вінниці.
Храм св. Миколая звели 1746 року, про що свідчить над вхідними дверима: „Старанием ктитора Антона Постельника во имя Отца и Сына и Святаго Духа Аминь. Сооружися храм сей Святителя Христова Николая року Божия 1746 месяца апреля 11 дня”.
Микільський храм - взірець українського типу тризрубних церков, подільської архітектурної школи доби бароко. Схожі на Вінницьку церкву храми існують і в області , це церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Печера та Архістратига Михайла у селі Вороновиця.
Церква трибанна, тризрубна, з відкритою навколо аркадами-галереєю. Храм зводили з дубових дошок на кам’яній основі. Усі три церковні зруби в плані восьмигранні. Цікава особливість храму в тому, що кожний зруб представляє самостійну вежу, яка має три яруси.
За радянські часи тут був розміщений філіал Вінницького краєзнавчого музею. Завдяки цьому її 1970-их рр. було відреставровано.
Дзвіниця в плані чотирикутна, покрита пірамідальним чотиригранним дахом. Перший ярус дзвіниці кам'яний, укріплений контрфорсами, другий - дерев’яний каркасної конструкції, третій ярус зроблений у вигляді аркади-галереї.
Нині церква, зауважимо пам’ятка архітектури XVIII ст., перебуває в УПЦ (МП), фактично РПЦ