Берестечко

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого

Назва міста асоціюється з сумновідомою битвою. В самому Берестечку є декілька архітектурних памяток. Тому, обовязково слід повязати відвідування Пляшеви та Берестечка!

Місто в Горохівському районі Волинської області. Одне з найменших в Україні за кількістю мешканців

Монастир тринітаріїв та костел Святої Трійці

До комплексу споруд монастиря тринітаріїв XVIII ст. (адреса вул. І. Богуна, 20) входять:

  • костел Святої Трійці 1765 рік
  • дзвіниця друга половина XVIII сторіччя
  • келії 1711 рік

Костел святої Трійці був зведений у ХVІІ ст. на честь перемоги перемоги військ Речі Посполитої запорізького війська під командуванням Богдана Хмельницького у битві під Берестечком у 1651 році. Храм побудований в стилі рококо вражав своєю красою та вишуканістю форм. На жаль, час та байдуже ставлення мешканців села та державних охоронних установ безповоротно вбивають пам’ятку архітектури Волині.

Собор Святої Трійці

Зведений православний храм на початку XX століття. В часи існування Радянського Союзу, в будівлі храму було розміщено склад. У 2000 році було розпочато масштабну реконструкцію. Храмм вважається одним із найбільших в Україні. Висота головного купола храму — понад 50 метрів.

Каплиця Святої Теклі

Пам’ятна споруда XVII сторіччя розташована на околиця міста в полі.

За переказами, капличку побудована у пам'ять про українських дівчат та польських монахинь, яких захопили у полон кримські татари. Дівчата відмовилися йти далі та бездушні солдати ханської армії їх вбили та їхніми тілами вистелили собі дорогу до відступу через болота.

Каплицю було названо на честь настоятельки монахинь Теклі.

Каплиця Рациборських

Каплиця на польському, родинний склеп Рациборських, зведена у 1854 році. У 1996 році було зареєстровано римо-католицьку громаду . Було проведено реставраційні роботи.

Кам'яний стовп

Памятник знак у вигляді піраміди на могилі колишнього власника містечка князя Олександра Пронського мешканці Берестечка називають «Мурований стовп». Зведений був він у XVI ст. На стовпі можна побачити видряпаний напис «Король Сигізмунд Август ІІ».

Звісно, не обійшлось без легенди. Ніби труна князя була з срібла, а висіла у склепі золотих ланцюгах

В нотатки на повторне відвідування Берестечка:

  1. Палац князя Пронського - зараз приміщення психо-неврологічного інтернату
  2. Маєток князя Рінчинського -зараз приміщення бібліотеки ПТУ
Мітки: Волинська область, монастирі, костели, церкви, палаци, некрополі, палаци та садиби, костели, кірхи та реформаторські храми,