Світязь

Sightseeing. Цікаві місця 

Назва села походить від відомого озера Світязь, на берегах якого воно розкинулося. В документальних джерелах перша згадка про село датується під 1564р. На той час воно належало Любомльському староству.

Світязь Озеро

Сюди на відпочинок приїжджають кожного року все більше і більше туристів. Чисту воду забезпечують артезіанські джерела. Хоча середня глибина озера складає 7м, найбільша його глибина 54м! Озеро Світязь вважається найглибшим озером на території України

Посередині цього водного багатства – острів. На сайті, що пропонує відпочинок на різних турбазах біля Світязю, згадується про таку легенду. Колись замість озера був замок. Його господар разом з військом допомагав боронитися сусідові, а свій замок лишив без охорони. Вороги скористалися цією ситуацією і оточили на замок. Донька господаря почала благати Небо, щоб замок і незахищені мешканці його не дісталися нікому. Тоді земля поглинула твердиню. Замість неї з’явилося озеро, на берегах якого росли дивної краси квіти. Розлючені вороги почали рвати ці квіти, але одразу їх настигала страшна смерть.

Краєвиди тут чудові. Природа гарна. Цікаво спостерігати за птахами та рибалками. Але є одне але - Комарі. Вони тут дуже жорстокі. :( Бе репелентів на Шацьких озерах бути неможливо.

Церква святих апостолів Петра та Павла

Фундатором церкви був граф Браницький. В основі будівлі - ротонда, до якої прилягає апсида та бабинець, утворюючи просторовий хрест. Північний та південний фасад прикрашені чотириколонними портиками тосканського ордера. Зовнішній вигляд храму - класичний, але інтер'єр прикрашає іконостас в бароковому стилі. Царські ворота прикрашені рослинним орнаментом, з гронами винограду (пам’ятаємо з Біблії про виноградну лозу?). Також в царських воротах розміщено чотири медальйона - в двох верхніх Благовіщення, в двох нижніх по два Євангеліста. Біля церкви розташована мурована дзвіниця, яку було зведено, як і церкву, у 1846р.

2006 року споруджений братський корпус Петропавлівського монастиря, цього ж року обітель набула статус окремого монастиря, до цього це був скит.

Монастир належить до Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви

Мітки: Волинська область, пам'ятки природи, озера, церкви,