Біляївка

Історична довідка Історична довідка

Райцентром Біляєвка стала відносно недавно  - у 2016 році, статус міста отримала трохи раніше – 1975р. А от історична місцина має дуже велике археологічне минуле. На території міста розташовані кургани епохи бронзи (II—I тисяч років до н.е.), античних (VI—V ст. до РХ), скіфських (V—IV ст. до РХ) і сарматських часів (II—I ст. до н.е.), а також перших століть нашої ери зі змішаним населенням.

Поселення було засноване козаками у 1790 рр., після ліквідації Запорізької Січі. Доречі, деякі козаки поїхали в німецький Зельц, тепер Лиманське (там є руїни кірхи). Перша згадка про Біляєвку, а на той час Головківку датується 1792р. Назва походить від хутора Головківка, на базі якого і виникало містечко. А назва хутора пов’язана- з генеральним суддею Антіном Головатим, певно йому хутір і належав.

Білявка було багатонаціональне містечко: німці, болгари, греки, й цигане.

Церква святителя Миколая Чудотворця

Координати храму 46.489327, 30.200161 Точні координати церква в місті Біляївка на карті Google

Храм зведений наприкінці ХІХст.  з червоної цегли та білого каменю. Під стать храму була зведена в такому стилі й огорожа. У 1900 р храм було освячено на честь святителя Миколая Чудотворця.  Як повідомляє «Чисто одеський сайт» храм мав 7 дзвонів різного кольору (?) та різного розміру.

Чи легенда чи бувальщина, але, коли у 30-ті роки, хотіли храм розібрати на цеглу, та звернулися за порадою до архітектора, то порадив він розпочати з огорожі. Розчин був міцний і не можливо було розібрати  так, щоб цегла лишалася цілою. Храм було збережено.

 

Інша церква - Успіння Пресвятої Богородиці 

Народна назва «Біла». Зведена у 1873р. Інших даних поки не маю про неї

 

 
Мітки: Одеська область, Церкви