Білокриниця

Sightseeing. Цікаві місця Цікаве та гарне в Білокриниці?

Так! В Білокриниці Тернопільської області зберігся вишуканий красивий в неоготичному стилі палац Олександра Вороніна - нині це пам'ятка архітектури місцевого значення. Тепер тут навчальний заклад!

Палац Чесновського - Вороніна

На руїнах замку ХVII ст. зведеними Збаразькими в середині ХІХ ст. шляхтеч Чосновський зводить красень-палац у стилі англійської неоготики. Хоча, спочатку замок ще на початку ХІХ ст. Чосновські мали надію відновити. Але пожежа порушила благі починання. Замок постраждав, з три десятки років стояв пусткою. І отже після цього тільки будують новий палац. Саме таким його зображує Наполеон Орда. На його малюнку, ще видно залишки замку. Але, зведення палацу потребувало значних коштів. Чосновський не може добудувати палац - коштів не вистачило. Отже палац потрапляє в нові руки. Власником Білокриниці стає російський граф Олександр Воронін.

Отже, саме граф й добудовує палац. Граф був охочий до розвитку Білокриниці. Він засновує господарство в маєтку, Також він заповідає, щоб після його смерті в палаці діяла сільськогосподарський заклад для сільських дітей. Так він бажав виховувати культуру ведення сільського господарства у Білокриниці.

1921 року у приміщеннях розпочала функціонування агрономічна та лісова школа, як підрозділ Кременецького ліцею. Школа діяла до 1939 року.

За радянські часи тут діяв лісотехнічний технікум. Нині територія маєтку Вороніна належить Кременецькому лісотехнічному коледжу. У приміщенні палацу влаштований невеликий музей. На жаль, не була.

На старій фотографії поруч нова будівля сільськогоподарської школи - Nowy gmach Szkoły Rolniczej Liceum Krzemienieckiego

Старі фотографії палацу

Джерело fbc.pionier.net.pl

Мітки: Тернопільська область, палаци, палаци та садиби,